Nie pogłaszczemy, nie przytulimy, ale mamy świadomość jak cenne są dla nas pszczoły. O tym będziemy opowiadać w piątki.
Czym są siedliska przyrody? Dlaczego ów termin w Polsce tak słabo się przyjął? Wyjaśnia dr Jerzy Parusel z Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego Górnego Śląska.
To ten czas, kiedy szpaki w powietrzu wyczyniają niesamowitości. O tańcu synchronicznym szpaków opowiadamy w Sekretach Przyrody.
Taka edukacja przyrodnicza jest w Nadleśnictwie w Katowicach. Tamtejsza izba edukacyjna nie tylko ukazuje las i zwierzęta, ale również dostarcza wielu doznań i wrażeń.
To miejsca wyjątkowo urokliwe pod względem krajobrazowym i przyrodniczym. Przewodnik górski Tomasz Biernat opowie o tamtejszych osobliwościach przyrodniczych.
Miś brunatny nie jest maskotką do przytulania, to najgroźniejszy drapieżnik - ostrzega dr Jerzy Parusel . Dyrektor Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego Górnego Śląska jest pasjonatem niedźwiedzim, przeszedł za nim blisko 6 km.
Audycja sponsorowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach
59 sekcji straży pożarnej (4700 osób), 3200 żołnierzy, 650 policjantów, 1220 osób z obrony cywilnej, 1150 pracowników Służby Leśnej tak w liczbach przedstawia się dramatyczny pożar sprzed 28 lat w lasach Nadleśnictwa Kuźnii Raciborskiej. Straty tylko w infrastrukturze wyniosły ponad 13 mld złotych. Straty przyrodnicze - niepowetowane i te najgorsze - ofiary w ludziach.
To wyjątkowa grupa pasjonatów. Kochają przyrodę tak bardzo, że rozwijają szereg akcji by ja chronić. Jedną z nich jest Ogród na pTAK.
Choć nie powinno go tu być, to został znaleziony na Babiej Górze. O okrzynie jelenim opowie dr Jerzy Parusel z Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego Górnego Śląska.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07