Nieopodal Uroczyska Buczyna w katowickich lasach jest pewien staw, który kryje swoją tajemnicę. Jaką? O tym Bolesław Bobrzyk z Nadleśnictwa w Katowicach.
A tam już pomału zaczyna się słodka drzemka. Czy słodka? no jeśli wziąć pod uwagę miód to pewnie tak. Przekonajcie się Państwo, jak śpi pszczoła.
Czy ślepy? Czy jest wroną? Nie! Więc dlaczego ślepowron? Odpowiada dr Jerzy Parusel dyrektor Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego Górnego Śląska.
est taki człowiek, który całe swoje życie oddał zwierzętom. Kiedy przed prawie 30 laty zakładał pogotowie leśne pewnie nie sądził, że stanie się ono jego życiem, pasją i miłością. O swoim miejscu na ziemi opowiada założyciel Jacek Wąsiński.
To niezwykle urokliwy rejon w lasach Nadleśnictwa w Katowicach. jest tak piękny, że chcemy Państwa tam zaprosić wspólnie z Bolesławem Bobrzykiem z tegoż Nadleśnictwa.
Niezwykle piękne i inspirujące. A opowiada o nim dr Jerzy Parusel z Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego Górnego Śląska.
Czyli krótki i bardzo ciężki. Żywot pszczół nie trwa bardzo krótko, W tym czasie bardzo dużo pracuje i czyha na nią wiele niebezpieczeństw. O tym jakie? Opowiemy Państwu.
Tak, niestety ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów. Przyroda przeżywa kolejne rozstanie, ale ważne, że będą powroty. Dziś o odlotach szpaków.
Czasem niewidoczne w ciągu krótkiego, naszego życia. Dopiero z perspektywy kilkuset lat można czasem zobaczyć, jak zmienia się przyroda. A opowiada o tym Bolesław Bobrzyk z Nadleśnictwa w Katowicach.
Audycja sponsorowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07