Złoto dla Polki! Z dużą przewagą!

Angelika Cichocka (SKLA Sopot) została w niedzielę czasem 4.33,00 mistrzynią Europy w biegu na 1500 m. Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) była siódma - 4.34,84. To szósty medal biało-czerwonej ekipy w Amsterdamie.

Cichocka, która w tym sezonie jest w znakomitej dyspozycji, udowodniła to już w poprzednich biegach. Teraz zaimponowała także taktycznie. Wcześniej trenująca z Tomaszem Lewandowskim zawodniczka specjalizowała się na dystansie 800 m i na nim zotała halową wicemistrzynią świata (2014).

Na 1500 m już w zeszłym sezonie bardzo dobrze zaprezentowała się w MŚ w Pekinie, gdzie zajęła ósmą lokatę. Wówczas jednak jeszcze mówiła, że kocha dystans 800 m i wie, że nie wszystko jeszcze na nim udowodniła.

Pod koniec czerwca została w Bydgoszczy mistrzynią Polski na 800 m i 1500 m. A jeszcze zimą nie było wiadomo, czy nie będzie musiała zrezygnować ze sportu, ponieważ miała problemy z sercem.

W niedzielę wyprzedziła Etiopkę z holenderskim paszportem Sifan Hassan - 4.33,76 i Irlandkę Ciarę Mageean - 4.33,78.