Kankovsky najszybszy

Czech Alois Kankovsky wygrał w sobotę w Wysokiem Mazowieckim 55. edycję kolarskiego wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Po widowiskowym finiszu pokonał Eryka Latonia i Bartłomieja Matysiaka.

Na starcie tradycyjnej imprezy, po raz pierwszy odbywającej się na trasie wokół Wysokiego, stanęło blisko 120 zawodników, w tym cztery silne ekipy zagraniczne. Upalna pogoda i bardzo mocne od startu do mety tempo sprawiło, że trudów wyścigu nie wytrzymało blisko 40 kolarzy.

Ci, którzy walczyli do końca, pokonali 175 kilometrów z przeciętną prędkością blisko 47 kilometrów na godzinę.

Około 20 km przed metą ataku spróbowało pięciu zawodników i to oni wjechali przed peletonem na rundy wiodące ulicami miasta. Kiedy wydawało się, że zdołają utrzymać przewagę, na ostatnich kilku kilometrach na czołowe pozycje w peletonie wyszli koledzy Aloisa Kankovsky'ego z ekipy Whirlpool-Author i doprowadzili do zlikwidowania ucieczki.

Wyniki 55. wyścigu o Puchar MON (Wysokie Mazowieckie, 175 km):

1. Alois Kankovsky (Czechy/Whirlpool-Author) - 3:36.46 2. Eryk Latoń 3. Bartłomiej Matysiak 4. Alan Banaszek (wszyscy CCC Sprandi Polkowice) 5. Sylwester Janiszewski (Wibatech Fuji) 6. Kamil Zieliński (Domin Sport) - wszyscy ten sam czas

W klasyfikacji drużynowej triumfowała ekipa CCC Sprandi Polkowice.