Rywale Polaków nie błyszczą

W meczach towarzyskich Japonia przegrała ze Szwajcarią, a Senegal z Chorwacją.

Japończycy ulegli w Lugano gospodarzom 2:0. W 42. minucie gola dla Szwajcarów zdobył z rzutu karnego Ricardo Rodriguez Araya. W 82. minucie Haris Seferović z bliska skierował piłkę do siatki, podwyższając na 2:0.

Senegal do przerwy bezbramkowo remisował z Chorwacją. W 48. minucie po niespodziewanym podaniu z głębi pola w świetnej sytuacji znalazł się Ismaila Sarr. Senegalczyk nie zmarnował okazji. Jednak w 63. z rzutu wolnego trafił Ivan Perišić, a kwadrans później Andrej Kramarić na raty pokonał senegalskiego bramkarza. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Japonia i Senegal będą rywalami Polaków w grupie H podczas mundialu w Rosji. Reprezentacja kraju kwitnącej wiśni nie wygrała spotkania od grudnia 2017 r., a Senegal od listopada. Drużyna z Afryki remisowała w tym roku m.in. z Uzbekistanem i Luksemburgiem. Przed mistrzostwami świata zagra jeszcze z Koreą Południową.

Kolumbia, która także znalazła się w grupie H nie grała wczoraj. Ostatnio los Cafeteros zremisowali z Australią i Egiptem oraz wygrali 3:2 z Francją.