107,6 FM

Polska w półfinale siatkarskich mistrzostw świata!

Polska awansowała do półfinału siatkarskich mistrzostw świata, wygrywając w Turynie pierwszego seta meczu z Włochami 14:25. I nie miało już znaczenia, że całość meczu Włosi wygrali 3:2. W sobotę o godz. 21.15 nasi zagrają w półfinale z USA. W drugim półfinale o godz. 17.00 Serbia powalczy z Brazylią.

Zanim rozpoczęła się pierwsza przerwa techniczna Polacy zdobyli dwa punkty blokiem, a dwa asy serwisowe zanotował na swym koncie Kurek. I już nasi prowadzili 4:8. Potem Włosi raz po raz nadziewali się na polski blok, Biało-Czerwoni pewnie grali w ataku, Lanza strzelił zagrywką kilka metrów za linię i... było 14:25!

Vital Heynen postanowił już dać odpocząć pierwszej szóstce, do drugiego seta wystawił rezerwowych. Włosi wygrali go do 21. Ale ani ich to nie pocieszyło, ani nas nie zmartwiło. W trzecim secie polscy zmiennicy wyraźnie się rozkręcili i wygrali z włoskimi gwiazdami, powoli zastępowanymi przez drugi garnitur, do 18. Gospodarze doprowadzili do tie-breaka, wygrywając czwartą partię do 17. Przy zmianie stron Biało-Czerwoni prowadzili w nim 6:8. Włosi jednak odrobili straty i wygrali do 11.

Włochy - Polska 2:3 (14:25, 25:21, 18:25, 25:17, 15:11)