Eliminacje Ligi Mistrzów: Piast Gliwice - BATE Borysów. Możliwa dogrywka i rzuty karne

Piłkarskie święto w Gliwicach. Piast na własnym boisku rozegra dziś rewanżowy mecz I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rywalem mistrzów Polski jest białoruskie BATE Borysów.

Piast Gliwice toczy bój o Ligę Mistrzów. Jeśli dziś pokona na własnym boisku BATE Borysów, albo bezbramkowo zremisuje będzie w kolejnej rundzie eliminacji. Remis 1-1, czyli wyniki dokładnie taki jak w pierwszym meczu, będzie oznaczał dogrywkę i ewentualne rzuty karne. Trener Waldemar Fornalik przed meczem przyznaje, że przeprowadził z drużyną treningi rzutów karnych właśnie:

- O Lidze Mistrzów na razie nie myślimy - mówią piłkarze Piasta Marcin Pietrowski i Gerrard Badia:

W historii pucharowych występów zespół z Borysowa sześciokrotnie jechał na wyjazd po bramkowym remisie u siebie i odpadł tylko dwukrotnie. Piast w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów gra pierwszy raz w historii.

Początek spotkania w Gliwicach o 20:00.