107,6 FM

Katowice. Rusza sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach

Organizacją całego procesu zarządza miasto, w procesie aplikacyjnym poprzez MOPS, natomiast koordynacją samej dystrybucji zajmuje się MPGK Katowice, współpracując z komercyjnymi składami węglowymi.

Z udogodnienia, jakim jest możliwość zakupu węgla na preferencyjnych warunkach, może skorzystać osoba, której przyznano dodatek węglowy, oraz wszyscy, którzy nie składali wniosku o dodatek węglowy, ale spełniają warunki do jego otrzymania (w takich przypadkach sprawa jest weryfikowana indywidualnie przez pracowników MOPS). Warunkiem otrzymania jest oświadczenie, że mieszkaniec oraz inne osoby z jego gospodarstwa domowego nie nabyły paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej 1,5 tony - w przypadku, gdy wniosek dotyczy zakupu do dnia 31 grudnia 2022 r. lub 3,0 tony - w przypadku, gdy wniosek dotyczy zakupu również od dnia 1 stycznia 2023 r. Węgiel kamienny można będzie nabyć w partiach, przy czym maksymalnie do 1,5 tony do 31 grudnia 2022 r. oraz do 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r.

- Dystrybucja węgla nie jest zadaniem samorządu. Jednak działając w stanie wyższej konieczności i kierując się interesem mieszkańców Katowic, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, podjęliśmy decyzję, że włączymy się w działania rządowe i pomożemy w dystrybucji węgla na naszym terenie. Zadanie to jest trudne i złożone, ale wiele razy w kryzysowych sytuacjach pokazywaliśmy, że potrafimy szybko i skutecznie działać. Ważną kwestią jest fakt, że katowiczanie będą mieli do dyspozycji węgiel wydobywany przez PGG, która odpowiada za jego jakość. Poza samym węglem pozostaje także kwestia szybkiej i profesjonalnej obsługi mieszkańców. Wnioski będzie można składać aż w 10 punktach w różnych częściach miasta oraz drogą elektroniczną poprzez ePUAP - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama