Dąbrowa Górnicza. Prace nad budową nowych torów do Będzina nabierają tempa
Samorządowcy z Zagłębia i władz województwa z wicemarszałkiem sejmu Włodzimierzem Czarzastym Mateusz Kornas / Radio eM

Dąbrowa Górnicza. Prace nad budową nowych torów do Będzina nabierają tempa

Brak komentarzy: 0

Mateusz Kornas / Radio eM

publikacja 07.07.2025 13:21

Dwa dodatkowe tory na linii Będzin-Dąbrowa Gónicza będą szybciej niż planowano. Zamiast 2 lat, zaledwie kilka miesięcy przyjdzie poczekać na rozpoczęcie prac projektowych.

Pociągi z Zagłębia będą odjeżdżały częściej, a siatka połączeń ma być bogatsza. Temu służy inwestycja, którą zrealizuje tam PKP PLK. Chodzi o rozbudowę dwóch torów z Dąbrowy Górniczej do Będzina. Dziś wicemarszałek sejmu Włodzimierz Czarzasty przekonywał w Dąbrowie Górniczej, że prace przyspieszyły - projektowanie rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Z tej informacji zadowolony jest Łukasz Komoniewski prezydent Będzina:

Prace projektowe powinny rozpocząć jeszcze w tym roku, bo jest zagwarantowane ich finansowanie. Mówi prezydent Dąbrowy Górniczej-Marcin Bazylak:

Dodajmy, że mówimy o odcinku 12 kilometrów - pomiędzy Będzinem, a Dąbrową Górniczą. 

Inwestycja pozwoli rozdzielić ruch pociągów regionalnych, od połączeń ogólnopolskich i międzynarodowych. To ma ułatwić transport między miastami woj. śląskiego. Częściej będą mogły odjeżdżać np. pociągi z Dąbrowy Górniczej do Gliwc.

Nowe tory mogłyby być gotowe w okolicach 2029 roku. 

 

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Radio eM

redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07

WERSJA DESKTOP
Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.