25 Marca 2021
Kiedy Jan Paweł II dopełniał żywota... Tak miał się zaczynać ten ostatni wielkopostny artykuł wstępny, po czym zamierzałem pisać o cierpieniu – skąd ono na świecie i po co.
więcej »
Jako ministrant w mojej rodzinnej parafii, choć niewiele rozumiałem z tego, co działo się w te dni w kościele, miałem poczucie, że to coś tajemniczego, podniosłego i wyjątkowego w całym roku.
Każdy umierający w hospicjum i towarzysząca mu rodzina przeżywają swój Wielki Piątek. Wprawdzie nie każdy umiera w Wielkim Tygodniu, ale każdy przeżywa swój Wielki Tydzień, Ogrójec, Drogę Krzyżową, aż do Golgoty.
Odszedł nasz Pasterz, źródło wody żywej. Ciało Jezusa – Syna Bożego – spoczywa w grobie. Dobrze jest nie uciekać przed tą nieobecnością Pana, której doświadczamy w tym dniu.
Historia, która toczy się kołem, zatoczyła koło. Rozgwieżdżone niebo Betlejem pełne anielskich glorii i światła powitało Wcielone Słowo na ziemi. Zaciemnione niebo Jerozolimy pożegnało skazane na milczenie Słowo, które ostatecznym akcentem zakończyło swoją ziemską przemowę.
Serce Jezusa włócznią przebite, zmiłuj się nad nami!
wszystko z tej kategorii
Jaki będzie świat po pandemii, jaki będzie Kościół po aferach pedofilskich, jaka będzie religijność tego nowego świata?
e-Kościół nie jest prawdziwym Kościołem.
Największym kłamstwem zwolenników konwencji stambulskiej jest twierdzenie, że jest „antyprzemocowa” – bo tak się nazywa.
Są tacy, co troszczą się o wszystkich jak diabli. Dosłownie.
Słyszę i czytam, że nachalne promowanie szczepionek jest nieuczciwe, haniebne, a nawet grzeszne. Rozumiem zatem, że pozwolenie na to, by codziennie umierało kilkaset osób, jest jak najbardziej w porządku.
Otoczony agresywnymi oprawcami Chrystus jest bardzo spokojny. Spogląda w niebo i duchowo łączy się z Ojcem. Stojące w lewym dolnym rogu trzy Marie z obawą i bólem patrzą na krzyż, który przygotowuje jeden z katów, aby zawiesić na nim skazańca.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07