23 Listopada 2025
Promień królewskiego światła miał ratować ludzkość. I dzisiaj – po upływie wieku – tego samego należałoby sobie życzyć.
więcej »
„Pośrodku tych katuszy, od których inni zazwyczaj gną się i załamują, jestem pełen radości i pogody, bo nie jestem sam” – pisał zza krat ten wietnamski męczennik.
wszystko z tej kategorii
Oto opowieść o tym, jak na tronie całego Izraela zasiadł ziemski praprzodek Jezusa Chrystusa, Dawid. Ta scena rozgrywa się, gdy Dawid był królem południowej części kraju, Judy.
Święty Paweł zachęca do wdzięczności Bogu, który „uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna”.
Zobaczył też, jak pewna uboga wdowa wrzuciła tam dwa pieniążki. Łk 21,2
Grupą, która rzuciła wyzwanie krzyżowi, byli prawdziwi humaniści.
Współczesny człowiek jest tak bardzo wrażliwy na swoim punkcie, że nawet nie chce słyszeć o tym, że Bóg mógłby go ukarać.
Najważniejszym wyzwaniem w życiu jest właściwe odczytanie swego powołania, które Bóg ukrył w sercu człowieka, i pójście za nim.
O cześć Maryi dba się razem z Kościołem, nigdy przeciw niemu.
Jest wojna, trzeba pomalować twarz, nie można chodzić samopas po medialnej łące.
Dzień, potem noc, a potem znowu dzień. Wiosna, lato, jesień i zima, po której następuje wiosna. Człowiek od zawsze żył w harmonii z rytmami świata.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07