Ponad 2,2 miliona Katalończyków zagłosowało w sprawie niepodległości regionu. Prawie 81 proc. opowiedziało się za przekształceniem Katalonii w państwo niezależne od Hiszpanii. Rząd w Madrycie uważa niedzielne głosowanie za nielegalne i nie uznaje jego wyników.
Od połowy grudnia podróż z centrum Krakowa do Wieliczki ma trwać 20 minut. Wszystko dzięki m.in. Szarotce, Centusiowi i Hejnaliście.
Na kolejowym połączeniu ze stolicy Małopolski do Wieliczki kursować będą nowoczesne pociągi Acatus Plus, zakupione przez województwo małopolskie w bydgoskiej fabryce "Pesa".Zdjęcia: Grzegorz Kozakiewicz
Nowa płyta Arki Noego to prawdziwa "Petarda"!
Administracja Baraka Obamy zasłynęła z uznania za priorytet swej polityki zagranicznej, forsowanie wątpliwych celów obyczajowych, na czele z promocją subkultur ruchu LGBT. W ramach tej działalności finansowane są również grupy związane z prostytucją.
Caritas rozpoczęła projekt pomocy humanitarnej na rzecz uchodźców na terenie Ukrainy. Jego celem jest wsparcie uchodźców wewnętrznych, którzy w wyniku konfliktu zbrojnego trwającego na obszarze obwodu donieckiego i ługańskiego uciekli na zachód kraju.
14 osób zginęło w wypadku autokaru w Murcji na południu Hiszpanii. Pasażerami byli pielgrzymi, którzy jechali z Madrytu do swojej parafii w Bulla – informuje polskie radio.
W Domu Ludowym w Kościelisku odbyło się XIII Majowe Granie, dedykowane ratownikowi TOPR Markowi "Mai" Łabunowiczowi, który zginął w lawinie w Tatrach, spiesząc na pomoc turystom.
Memoriał w poniedziałek wyraził nadzieję, że Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej na wyznaczonym na 13 listopada posiedzeniu odroczy rozpatrzenie wniosku Ministerstwa Sprawiedliwości FR o likwidację stowarzyszenia.
Co najmniej 48 uczniów zginęło, a 79 zostało rannych w poniedziałek rano, gdy zamachowiec samobójca ubrany w mundurek szkolny zdetonował bombę w szkole średniej w mieście Potiskum, w północno-wschodniej Nigerii. Na razie nikt nie przyznał się do ataku.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07