Nie tylko pieszy na przejściu, ale także oczekujący przed nim będzie miał od 2017 r. pierwszeństwo przed pojazdem z wyjątkiem tramwaju - zakłada projekt, który poparła we wtorek sejmowa komisja infrastruktury. Obrady miały burzliwy przebieg. Część posłów wyszła z sali.
W 71. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, punktualnie o godz.17 - w hołdzie powstańcom - w Warszawie zawyły syreny. Na minutę na ulicach przystanęli przechodnie, zatrzymały się samochody, tramwaje, autobusy.
Oficjalne obchody 35. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" rozpoczęły się od zawieszenia flagi „Solidarności” na Iglicy przy Hali Stulecia. Po raz drugi w historii.
Msze św. za ojczyznę i patriotyczne marsze, ale także gry miejskie, biegi, koncerty i zabawy odbywały się dzisiaj w wielu miastach całej Polski.
- Zastanawiam się, jak człowiek tak bardzo wrażliwy, który wspaniale opowiadał o świecie, mógł przeżyć tak straszliwe piekło - mówi Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Witolda Pileckiego.
Wokół krakowskich Plant jak co roku w Święto Niepodległości jeździł dziś rozśpiewany tramwaj.Zdjęcia: Dominika Cicha /Foto Gość
Jak co roku wokół krakowskich Plant jeździł rozśpiewany "Tramwaj Patriotyczny".
4281 osób w czerwonych czapkach pojawiło się dziś na Rynku Głównym w Krakowie, pobijając tym samym Polski Rekord Osobliwości.
Przez ulice Katowic przetoczył się tramwaj. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zamiast z szyb i blachy składał się z... żywych, młodych ludzi.
Akcja promująca korzystanie z tej formy transportu została zorganizowana przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A.Zdjęcia: Aleksandra Pietryga /Foto Gość
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07