Choć bywa, że na podwórku czyhają na ewangelizatorów inne niebezpieczeństwa. Najczęściej jednak czekają na nich spragnieni Dobrej Nowiny mieszkańcy.
W Krakowie - podobnie jak w innych miastach - odbyły się obchody 75. rocznicy tzw. krwawej niedzieli, w trakcie której nacjonaliści ukraińscy zaatakowali na Wołyniu 100 miejscowości zamieszkiwanych przez Polaków i dokonali masowych mordów.
W Radziechowach odbyły się 15. Wojewódzkie Wyścigi Wózków Nieprofesjonalnych, a także 17. integracyjny rajd "Razem raźniej", organizowane przez stowarzyszenie "Dzieci Serc".
Ponad 80 filmów w konkursie. Piotr Polk i Piotr Szwedes na scenie. Wystawy, stoiska, góralska muzyka. Folk Film Festiwal w Sianowie k. Koszalina odbywa się po raz piąty.
W Krakowie odbyły się obchody 75. rocznicy tzw. rzezi wołyńskiej. Zorganizowano konferencję naukową oraz modlono się w katedrze wawelskiej.
W tym roku w większości województw strażacy gasili płonące odpady na wysypiskach, składowiskach, sortowniach i w zakładach przetwarzających śmieci częściej niż w takim samym okresie 2017 r.
Kto, skąd, dokąd? Znamy dekrety, jakie otrzymali księża naszej diecezji. Wśród wikariuszy szykuje się sporo przeprowadzek.
Za cztery lata starowiejski drewniany kościół będzie obchodził 500. urodziny. Jest najlepiej zadbanym tego rodzaju obiektem w Polsce.
Starowiejska świątynia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego liczy blisko 500 lat. W tym roku została nagrodzona w ministerialnym konkursie na najlepiej zadbany zabytek, w kategorii obiektów drewnianych.
To też był weekend majowy. Piękna pogoda sprzyjała rodzinnym spotkaniom do późnych godzin. Sielankę przerwało bicie dzwonów i ogień widoczny z daleka. 4 maja 1996 roku spłonął zabytkowy kościół w Księżomierzy wraz z cudownym obrazem.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07