Na "Glinniku" w krakowskich Przegorzałach pochowano 66 ofiar pomordowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Trwają prace nad ustaleniem ich tożsamości.
Stymulowanie mózgu słabym prądem stałym pomaga już leczyć depresje i wybudza ludzi ze śpiączki. W przyszłości może nawet poprawiać nastrój i zwiększyć wydolność umysłową. Zainteresowanie tą metodą jest ogromne - twierdzi "Scientific American".
Prawdopodobnie w połowie lutego pod obrady rządu trafi przygotowany przez resort zdrowia projekt ustawy regulującej kwestie zapłodnienia in vitro - powiedział wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki.
1 marca, w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poznamy kolejne nazwiska bojowników, którzy zostali pochowani w bezimiennych grobach - donosi "Rzeczpospolita".
22 proc. zachorowań na nowotwory w Europie stanowią nowotwory rzadkie, a 30 proc. spośród nich - szczególnie rzadkie. Przysparzają nie tylko trudności z diagnostyką i leczeniem, ale i jego finansowaniem.
Na całym świecie na bardzo nietypowe schorzenia choruje ok. 350 mln ludzi. 28 lutego na całym świecie obchodzony był 5. Dzień Chorób Rzadkich.
W krypcie kościoła w Madrycie znaleziono szczątki autora jednego z arcydzieł literatury światowej "Don Kichota" Miguela de Cervantesa, który zmarł w 1616 roku - poinformował we wtorek szef zespołu badawczego Francisco Etxebarria.
Tak o projekcie ustawy o leczeniu niepłodności pisze Ordo Iuris.
"Bez prawdy o losie naszych przywódców szansa na pokój w Europie, szansa na rzeczywisty rozwój Polski, będzie niewielka".
- Niebawem trudno będzie na sali porodowej spotkać lekarza katolika - przestrzega prof. Bogdan Chazan.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07