Chodzi o propagowanie idei niemarnowania zdatnej do spożycia żywności wycofanej z obrotu oraz przekazywania jej na cele społeczne.
Kolosy przyznane! W Gdyni po raz 19. wręczono prestiżowe nagrody podróżnicze.
Jako pierwsi w historii wspięli się na Górę Synaj z symbolicznymi tablicami Dekalogu i monstrancją. Parę dni wcześniej islamscy ekstremiści… zamordowali na Synaju kilkunastu chrześcijan.
W kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gdańsku odprawiona została Msza św. w intencji działaczy Polonii gdańskiej zamordowanych przez Niemców w 1940 roku.
O wizji wystawy stałej, pierwszych od 1945 r. kompleksowych wykopaliskach archeologicznych i pomyśle łączenia placówki z Muzeum II Wojny Światowej mówi Mariusz Wójtowicz-Podhorski, dyrektor Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.
Doczesne szczątki ks. płk. Józefa Zator-Przytockiego zostały przeniesione do Krypty Kapłanów Gdańskich w bazylice Mariackiej - miejsca spoczynku zasłużonych duchownych archidiecezji gdańskiej. Modlitwie przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź.
Ks. Jan Kaczkowski we wspomnieniach najbliższych w pierwszą rocznicę śmierci.
W pierwszą rocznicę śmierci ks. Jana Kaczkowskiego sopocianie odsłonili poświęconą mu tablicę pamiątkową.
W jaki sposób znana obrończyni życia dowiedziała się o ks. Franciszku? Akcja Krucjaty Wyzwolenia Człowieka z archidiecezji gdańskiej.
Mimo że sama była niepełnosprawna, Aleksandra Gabrysiak pomagała innym: narkomanom, chorym na AIDS, więźniom. Na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym 22 kwietnia odbyła się konferencja poświęcona jej życiu i działalności.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07