Co bardziej determinuje zachowanie człowieka: geny czy wychowanie, biologia czy wpływ środowiska? Na spotkaniu rodzin adopcyjnych na to pytanie próbował odpowiedzieć prof. Stanisław Cebrat, biolog i genetyk.
Ks. Rafał Cyfka wrócił z kilkudniowego pobytu w syryjskim Aleppo. Opowiada o szpitalu św. Ludwika, matce wyczekującej synów-żołnierzy i studencie, który nie musi już zabijać.
Pod hasłem "Oto ja, poślij mnie!" Zawiszacy pielgrzymowali do Henrykowa w Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego.
Wyruszając na EDK, podejmujemy ryzyko. Rezygnujemy z wygody oraz z ciepłego łóżka, które zamieniamy jednej nocy na ciemny las, błoto, nieznane ścieżki i chłód.
Towarzyszyły jej różne sensacje medialne. Pytano jedynie: Czy Ojciec Święty zezwoli na Komunię św. dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych? Katoliku, nie tędy droga z tą adhortacją.
Ok. 2 tys. studentów z całej Polski modliło się na Jasnej Górze podczas 81. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akademickiej.
Kiedy wróciłem po prawie 2 latach na swoją Alma Mater wysłuchać wykładu jak niegdyś, gdy byłem studentem, doznałem lekkiego szoku.
Od 20 lat badał różne religie od strony naukowej. W końcu w dalekiej Azji poczuł, że chce być częścią Kościoła katolickiego i w Wielką Sobotę przyjął chrzest. - Nie mogę odrzucić mojego chrześcijańskiego świata, pozbyć się religijnej i narodowej tożsamości - mówi dziś dr hab. Bartosz Jastrzębski.
Podczas konferencji "Oblicza Reformacji" podjęto temat genezy odpustów oraz pokuty, jaką grzesznik powinien odbyć. Jak to się układało od pierwszych wieków chrześcijaństwa?
100. rocznica objawień fatimskich to doskonała okazja, by powiedzieć Dolnoślązakom: Mamy swój skarb! Bliżej niż wam się wydaje!
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07