Kolejny dziennikarz ścięty

dodane 03.09.2014 11:23

PAP |

Opublikowane we wtorek w internecie przez dżihadystów z Państwa Islamskiego nagranie wideo przedstawiające egzekucję amerykańskiego dziennikarza Stevena Sotloffa jest autentyczne - poinformował w środę Biały Dom.

Kolejny dziennikarz ścięty   PAP/EPA/ISLAMIC STATE VIDEO Steven Sotloff miał 31 lat

"Amerykańskie służby wywiadowcze przeanalizowały ostatnio opublikowane wideo z amerykańskim obywatelem Stevenem Sotloffem i oceniły, że jest ono autentyczne" - oświadczyła rzeczniczka amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Caitlin Hayden.

Wideo przedstawia dokonaną przez ścięcie głowy egzekucję 31-letniego Sotloffa, uprowadzonego w 2013 roku w Syrii. Materiał zawiera również wezwanie do krajów świata, by wycofały się z kierowanego przez USA "sojuszu zła" przeciwko Państwu Islamskiemu; zagrożono straceniem kolejnego zakładnika, Brytyjczyka Davida Hainesa.

Sotloffa, nieformalnego współpracownika magazynów "Time" i "Foreign Policy", widziano po raz ostatni w Syrii w sierpniu 2013 roku, zanim w ubiegłym miesiącu pojawił się w nagraniu wideo Państwa Islamskiego, przedstawiającym egzekucję amerykańskiego zakładnika Jamesa Foleya. Zapowiedziano wtedy, że Sotloff zostanie stracony, jeśli USA nie wstrzymają ataków lotniczych na formacje Państwa Islamskiego w Iraku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TERRORYZM, USA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 saherb 03.09.2014 15:24
Niezalogowany użytkownik Modlitwa o pokój dla narodów

O Jezu, przynieś mi pokój.

Przynieś pokój mojemu narodowi i tym wszystkim narodom, które są rozdarte na skutek wojny i podziałów.

Zasiej ziarno pokoju pośród tych zatwardziałych serc, które innym zadają cierpienie w imię sprawiedliwości.

Obdarz wszystkie dzieci Boże Łaskami, żeby mogły zyskać pokój, tak aby miłość i zgoda mogły rozkwitać, i aby miłość do Boga zatriumfowała nad złem, i aby duszom zostały zaoszczędzone demoralizujące fałszerstwa, okrucieństwa i złe ambicje.

Niech pokój zapanuje wśród tych, którzy swoje życie poświęcają Prawdzie Twojego Świętego Słowa, a także wśród tych, którzy Cię w ogóle nie znają.

Amen.
Plusów: 4 KLIO 03.09.2014 12:36
Niezalogowany użytkownik A św. Jan Paweł tak prosił Buscha, aby zaniechał agresji na Irak. Nie posłuchał, bo ropa była ważniejsza (nawet tej broni, która była pretekstem najazdu, nie znaleziono). Podpalili Irak, a teraz na zgliszczach rechocze tam szatan.

wszystkie komentarze >