Apel Dudy. Sikorski: Jestem skonfundowany

dodane 01.06.2015 11:01

PAP |

Mam nadzieję, że to nie jest tak, że Sejm ma pracować tylko nad ustawami, które są po myśli Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w poniedziałek marszałek Sejmu Radosław Sikorski, komentując apel prezydenta elekta Andrzeja Dudy, by do czasu jego zaprzysiężenia 6 sierpnia większość parlamentarna wstrzymała się z uchwalaniem "ustrojowych" ustaw.

Apel Dudy. Sikorski: Jestem skonfundowany   Tomasz Gołąb /Foto Gość Radosław Sikorski

„Jeśli chodzi o apel prezydenta elekta, to jestem trochę skonfundowany, bo z jednej strony ten apel, a z drugiej strony zapowiedź prezydenta elekta, że do Sejmu trafią jego projekty o zmianie systemu emerytalnego, co jest bardzo fundamentalną sprawą i o radykalnym podniesieniu sumy wolnej od podatku” – powiedział Sikorski na poniedziałkowej konferencji prasowej z okazji inauguracji Sejmu Dzieci i Młodzieży. „Czyli nad tymi ustawami mamy pracować, a nad innymi mielibyśmy nie pracować” – dodał.

Marszałek Sejmu – jak powiedział – ma nadzieję, że „to nie jest tak, że Prawo i Sprawiedliwość uważa, iż już wygrało wybory parlamentarne”.

Andrzej Duda po odebraniu w piątek z rąk przewodniczącego PKW uchwały o wyborze na prezydenta, zwrócił się do premier Kopacz i większości sejmowej, aby do momentu objęcia przez niego urzędu wstrzymali się od podejmowania poważnych decyzji, szczególnie o charakterze ustrojowym.

„Proszę, żeby w tym okresie, kiedy wola wyborców już została uzewnętrzniona, nie dokonywano poważnych zmian, przede wszystkim zmian ustrojowych ani takich, które mogą budzić jakieś niepotrzebne w społeczeństwie emocje, niestety także kreować konflikty” – powiedział prezydent elekt.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRZEJ DUDA, PREZYDENT, SEJM, SIKORSKI

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 _jasiek 04.06.2015 17:03
A płatni trolle dolewają benzyny do ognia.
Plusów: 2 _jasiek 02.06.2015 07:42
Niech łaskawca raczej się skupi na machlojach bandy przy żłobie przy trybunale konstytucyjnym, zanim wrzóci kamyk do cudzego ogródka.
Plusów: 2 _jasiek 02.06.2015 07:38
Apeluje Pan do kogoś, dla kogo takie pojęcia są obce. Ten pan nie wyrósł jeszcze z piaskownicy. Przywalić komuś, kogo nie lubi, łopatką w głowę to powód do najwyższej satysfakcji.
Plusów: 6 k 01.06.2015 19:52
Niezalogowany użytkownik to arogancja takich osób, jak p. sikorski wywołuje u ludzi agresję.

wszystkie komentarze >