Sukces: drugie miejsce w wyborach prezydenckich

dodane 02.06.2015 08:26

jad /TVP Info

Małgorzata Kidawa-Błońska wystąpiła wczoraj w INFOrozmowie, gdzie zaskakująco komentowała wyniki wyborów prezydenckich i opowiadała o planach PO przed jesiennymi wyborami.

Sukces: drugie miejsce w wyborach prezydenckich   Jakub Szymczuk /Foto Gość Małgorzata Kidawa-Błońska

- Dlaczego Kościół w czasie kampanii prezydenckiej odciął się od prezydenta Komorowskiego(...), bardzo głęboko wierzącego katolika i w gruncie rzeczy tak mocno poparł jego kontrkandydata i Prawo i Sprawiedliwość - pytał oczywiście obiektywny prowadzący rozmowę Jan Ordyński. Rzeczniczka rządu stwierdziła, że ta kwestia dotyczy tylko części biskupów, episkopat bowiem nie jest monolitem, natomiast biskupi w Polsce mają "pewne instrumenty", dzięki którym mogą przekazywać wiernym swoje uwagi.

Przekonywała też, że osiem milionów głosów, które zebrał Bronisław Komorowski, to wspaniały wynik. Dodała, że przegrał tylko nieznacznie. A to dobry prognostyk przed jesiennymi wyborami. Wystarczy, że PO zewrze szyki i skoncentruje się na wyborach parlamentarnych.

Zaznaczyła, że PO chce dokończyć pewne zobowiązania wobec obywateli i realizować nową wizję Polski oraz inwestować w człowieka.

Nieco więcej o tym, jak wizje, plany i inwestycje w człowieka miałyby wyglądać, opowiadała jeszcze wczoraj rano w radiu TOK FM. Tłumaczyła, że nad ustawą o in vitro prace są już praktycznie zakończone. Ubolewała jednocześnie, że PiS złożył aż 80 poprawek do ustawy, tym samym opóźniając tempo prac. A przecież Bronisław Komorowski obiecał ustawę podpisać, stąd pośpiech PO.

Przeczytaj komentarz Kogo popiera Kościół.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 20 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Aldonis 02.06.2015 22:15
Niezalogowany użytkownik Ta pani nigdy nie była tytanem intelektu.
Plusów: 2 _jasiek 02.06.2015 20:26
Przykre u pani Kidzi Błońskiej jest to, że pochodzi z rodzin zasłużonych w II Rzeczpospolitejjest prawnuczką ministra - reformatora Władysława Grabskiego i prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Ale jak napisał Apollo Korzeniowski (ojciec Conrada) - dla miłego grosza.
Plusów: 2 _jasiek 02.06.2015 19:54
Ale tu zdobywcy II-go miejsca nie wysyłałbym na wyspę Świętej Heleny conajwyżej na ul. Rakowiecką w Warszawie.
Plusów: 9 Horowski 02.06.2015 14:39
Innymi słowy, według pani Kidawy-Błońskiej, w drugiej turze wyborów Bronisław Komorowski zajął drugie miejsce, a Andrzej Duda był przedostatni.
To się nazywa zaklinanie rzeczywistości.

wszystkie komentarze >