Belgia popełnia samobójstwo

dodane 27.01.2016 20:33

PAP |

W Belgii w 2015 r. poddano eutanazji rekordową liczbę osób: 2021 - poinformowała w środę federalna komisja ds. kontroli i oceny eutanazji. Od czasu wprowadzenia w Belgii wspomaganego samobójstwa w 2002 r. to najwyższa liczba osób poddanych eutanazji.

Belgia popełnia samobójstwo   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość Strzykawka - narzędzie zbrodni legalnej w świetle prawa

Według przedstawiciela komisji "dwuletni raport jest jeszcze opracowywany", toteż nie podał on żadnych szczegółów.

Liczba przypadków eutanazji w Belgii rośnie od czasu jej legalizacji. W 2002 było ich 24, a w 2007 prawie 500, a w 2011 roku ich liczba przekroczyła tysiąc (1133 przypadki). W 2014 roku zgłoszono 1924 przypadki eutanazji.

"Możemy mówić o zwiększeniu, ale wzrost ten jest prawdopodobnie związany również z dostępnością uprawnionych lekarzy. Musimy pamiętać, że nie znamy liczby przypadków eutanazji nieudokumentowanej, co nie pozwala nam ocenić rzeczywistych rozmiarów zjawiska - powiedział profesor Wim Distelmans, przewodniczący Komisji ds. eutanazji, cytowany przez belgijską agencję prasową Belga.

Od czasu rozszerzenia możliwości eutanazji w 2014 roku na dzieci chore na nieuleczalne choroby i "zdolne do podjęcia decyzji" o eutanazji komisja jak dotąd nie zarejestrowała takiego wniosku - dodał profesor Distelmans.

Belgia jest jedynym krajem, który dopuszcza eutanazję niezależnie od wieku. W Holandii, aby przeprowadzić eutanazję pacjent musi mieć co najmniej 12 lat.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BELGIA, EUTANAZJA, PAP

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Maciek 29.01.2016 05:37
Niezalogowany użytkownik Jesli odrzucimy Boga idziemy poprostu droga do nikad , zastanawiam sie czy politycy i wszyscy przelozeni ludow wlacznie z tzw. profesorami , filozofami przestali byc ludzmi ze ztoczyli sie w jakas otchlan idiotyzmow . Buduja kolejna utopie multi kulti jak nie tak dawno temu budowali komunizm i co z tego wyszlo ? Miliony istnien ludzkich wymordowanych w anty ludzki sposob i dalej idziemy ta samo droga gdzi judaizm , islamizm morduje bez milosierdzia swoich przeciwnikow ich zabobonow a my tu w europie rekami niby lekarzy mordujemy swoich bliskich , czy nie jest to jakies chorendum . Kochani bez Boga ani do proga , dziekuje .
Plusów: 3 tambaran 28.01.2016 09:18

TAK CHCIałoby się pełną gębą śpiewać w ten czwARTEK„Kiedy Ranne wstają zorze,
TOBIE Ziemia, Tobie Morze, Tobie śpiewa żywioł wszelki:
Bądź pochwalon Boże Wielki….,

Gdyby nie te migawki DNIA TEGO 28 STYCZNIA W G N.
1/ Biadolenie słuszne na Belgię….
Belgia popełnia samobójstwo
Tylko w 2015 r. w Belgii dokonano ponad 2000 eutanazji. To rekord od czasu jej legalizacji.
2/ ale czy to wydarzenie w RUDZIE SL, nie jest jeszcze tragiczniejszym
Protest pod szpitalem w Rudzie Śl.w porównaniu z Belgią...jeśli wolno w ogóle to porównywać ???...
Na antyaborcyjną pikietę Szpitala Miejskiego w Goduli zaprasza w piątek Fundacja PROTak chcitak chciałoby sieTak chciłoby sieTak
I jak tu się człowiekowi normalnie rozwijać się i żyć w Takim smogu
moralnym ???

Plusów: 9 operator 27.01.2016 20:55
Jeśli jest jakiś kraj naprawdę "upadły" w Europie to na pierwszym miejscu moim zdaniem jest własnie kiedyś katolicka Belgia. Niestety, nie tylko jesli chodzi o eutanazje są "najlepsi" ale sa tez mistrzami świata jeśli chodzi o ilość rozwodów (wyprzedzają nawet Szwecję). Oprócz tego mulikultizm doprowadził ten kraj do skrajnego zagrożenia ze strony muzułmanów którzy w samej Brukseli stanowią 25% mieszkańców. Ten dziwny kraj zamieszkują zupełnie obce sobie narody: Walonowie i Flamandowie których różni niemal wszystko. Zapomnięli o Bogu już dawno temu dlatego pogrążają się coraz bardziej każdego dnia.

wszystkie komentarze >