Franciszek spotkał się z transseksualistami i b. prostytutkami

dodane 10.04.2016 13:40

KAI |

Papież Franciszek spotkał się z grupą transeksualistów i byłych prostytutek. "Krótkie spotkanie z 50 ofiarami handlu ludźmi z dziesięciu krajów odbyło się w sobotę podczas nadzwyczajnej audiencji ogólnej w Watykanie związanej z Jubileuszem Miłosierdzia" - informuje w dzisiejszym wydaniu watykański dziennik "L'Osservatore Romano".

Franciszek spotkał się z transseksualistami i b. prostytutkami   ETTORE FERRARI /PAP/EPA

Ponadto podczas audiencji papież pozdrowił trzech więźniów odbywających kary w Mediolanie: dwóch karę dożywocia i jednego wyrok 15 lat więzienia.

W opublikowanej w piątek posynodalnej adhortacji “Amoris Laetitia” (Radość miłości) o małżeństwie i rodzinie Franciszek podkreślił, że Kościół katolicki nie powinien wykluczać nikogo tylko z tego powodu, że jego życie nie odpowiada katolickiemu nauczaniu.

Franciszek przyjął 24 stycznia br. w Domu św. Marty Watykanie hiszpańskiego transseksualistę, który w ub.r. napisał do niego list, żaląc się, po zmianie płci został odrzucony przez swoją wspólnotę parafialną w mieście Plasencia, do której należy od dziecka. 48-letni Diego Neria Lejárraga przyjechał tam ze swą narzeczoną. Ponadto papież wielokrotnie spotykał się z byłymi prostytutkami, które padły ofiarą handlarzy ludźmi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PROSTYTUTKI, TRANSSEKSUALIZM, TRANSSEKSUALIŚCI

Przeczytaj komentarze | 14 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 yupi 12.04.2016 21:34
Niezalogowany użytkownik do gość - akurat prostytutki mogą być przed nami w niebie więc ostrożnie o Nich bo tym gorzej dla nas :-)
Plusów: 1 pl 12.04.2016 11:52
Niezalogowany użytkownik "Spoko, teraz czekam tylko, aż papież Franciszek powie coś na temat konieczności porzucenia "zawziętości' i "suchego dogmatyzmu" przez katolików. "

Mówisz i masz:
http://gosc.pl/doc/3082100.Papiez-o-zatwardzialosci-uczonych-w-literze-Prawa
Plusów: 1 Tomcio 12.04.2016 10:39
Niezalogowany użytkownik Gościu, a co w tym strasznego? Ważne, że Franciszek ich nie wyklucza a reszta jest bez znaczenia... To takie garbate miłosierdzie. Boże uchowaj!
Plusów: 12 Tępy? 11.04.2016 11:31
Niezalogowany użytkownik chwileczkę..... czy grzeszników trzeba bronić przed wykluczaniem, czy też ostrzegać ich przed skutkami ich grzechów i skutkami braku nawrócenia? A może, żeby nie czuli się wykluczeni, nie trzeba ich przestrzegać, że grozi im śmierć i nie trzeba mówić prawdy? To co? Naprawdę kochamy i stawiamy wymagania, czy też klepiemy po plecach i mówimy: "zdradzasz żonę? to nic, Bóg i tak cię kocha i na pewno Ci przebaczy....Staraj się, dawaj jałmużnę (bo "ona zakrywa grzechy") i się nie przejmuj, bo i tak będzie dobrze...."????? Ludzie, jak chyba tępy jestem i czegoś tu nie rozumiem.....

wszystkie komentarze >