Lekarze zabili w przeciągu roku 124 pacjentów z problemami psychicznymi

dodane 26.10.2016 15:30

MG /washingtonpost.com

Eutanazja osób z chorobami psychicznymi, zaburzeniami, a także demencją jest coraz częstszym zjawiskiem w Belgii i Holandii.

Ten niepokojący fakt potwierdza opublikowany niedawno raport Belgijskiej Komisji Federalnej w sprawie "kontroli i oceny eutanazji", który został przedstawiony w parlamencie 7 października.

Belgia zalegalizowała wspomagane samobójstwo w 2002 roku, w 2014 Parlament Belgii przyjął ustawę o eutanazji dla nieletnich bez ograniczeń wiekowych. Z raportu Komisji wynika, że w latach 2014-2015, 124 osoby poddane eutanazji na 3950, miały zaburzenia psychiczne i behawioralne.

Po raz pierwszy całą sprawą zaczynają się interesować dziennikarze i lekarze psychiatrzy, widząc, co się dzieje i w jakim kierunku to zmierza, zaczynają zadawać pytania.

"Washington Post" zwraca uwagę, że ostatnie artykuły, które pojawiały się w gazetach, a także filmy dokumentalne skupiały się na sprawach, w których psychiatrzy uśmiercili lub proponowali eutanazję osobom z chorobami psychicznymi, część osób była w wieku 20-30lat. Wszystko działo się w podejrzanych okolicznościach.

W grudniu 65 specjalistów zajmujących się chorobami psychicznymi, etyków i lekarzy opublikowało list otwarty, w którym wzywali do zakazu eutanazji osób psychicznie chorych. - Widzimy, że w przypadku osób, które najpierw zostały uznane za nieuleczalnie chore, rezygnowano z ich uśmiercenia, bo pojawiały się nowe perspektywy. W paradoksalny sposób, to pokazuje, że choroby nie można nazwać "nieuleczalną" - piszą w liście.

Pomimo krytyki, Komisja poświęciła dwie strony raportu na bronienie systemu i wmawianie, że wszystko jest w porządku.W raporcie stwierdzono, że "choroba, szczególnie psychiczna nie powinna być przeszkodą w podejmowaniu decyzji, na podstawie racjonalnego rozumowania", które weryfikuje lekarz.

Przez ostatnie dwa lata śmiertelne zastrzyki podano osobom, które nie były śmiertelnie chore: pięciu osobom ze schizofrenią, pięciu pacjentom z autyzmem, ośmiu z dwubiegunowością,  29 z demencją, a także 39 z depresją.

Psychiatrzy z Belgii, zajmujący się zabijaniem pacjentów z problemami psychicznymi, znaleźli się ostrzem krytyki swoich zagranicznych kolegów, którzy w większości są zdania, że lekarz ma leczyć. Zwrócili także uwagę na problem korupcji, który może prowadzić do odwrócenia się od powołania i "autonomii pacjenta".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BELGIA, EUTANAZJA, HOLANDIA, OSOBY CHORE PSYCHICZNIE

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 27.10.2016 22:51
Niezalogowany użytkownik hitlery nie pytały swych ofiar czy życzą sobie uśmiercenia
Plusów: 0 elle 27.10.2016 00:26
Niezalogowany użytkownik "zrezygnowano z uśmiercania osob" - jak można beznamiętnie wyglosic takie stwierdzenie ?
Plusów: 1 aaa 26.10.2016 16:57
Niezalogowany użytkownik część chorób i zaburzeń w tym psychicznych to są dolegliwości od robaczycy, dlatego się trzeba odrobaczać, tak samo jak u piesków
Plusów: 0 Gość 26.10.2016 16:48
Niezalogowany użytkownik http://historia.wp.pl/title,Akcja-T4-zbrodnia-III-Rzeszy-na-niepelnosprawnych,wid,16919485,wiadomosc.html?ticaid=117f98

wszystkie komentarze >