Para książęca, William i Kate, przybyła do Warszawy

dodane 17.07.2017 13:55

PAP |

W poniedziałek po godz. 13.30 w Warszawie wylądował samolot z księciem i księżną Cambridge Williamem i Kate na pokładzie. Para książęca spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, a w Gdańsku - Europejskie Centrum Solidarności.

Para książęca, William i Kate, przybyła do Warszawy   PAP/Bartłomiej Zborowski

Rozpoczynająca się w poniedziałek trzydniowa wizyta pary książęcej w Polsce jest ich pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszą poza krajami Wspólnoty Narodów, w której biorą udział ich dzieci, książę George i księżniczka Charlotta.

W Warszawie William i Kate wraz z dziećmi zamieszkają w Belwederze, który został przystosowany do obecności dzieci. Do ich dyspozycji, co widać na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze Kancelarii Prezydenta, są drewniane zabawki, m.in. samolot, wózek dla lalek i małe tipi. W ogrodach Belwederu postawiono zjeżdżalnie.

William i Kate w poniedziałek zostali podjęci przez Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę w Pałacu Prezydenckim. Ok. godz. 15.15 zaplanowano spacer po Krakowskim Przedmieściu - William i Kate przejdą od Pałacu Prezydenckiego pod pomnik Adama Mickiewicza - dla warszawiaków będzie to okazja do spotkania z brytyjskimi gośćmi.

Obie pary książęca i prezydencka udadzą się potem do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z weteranami. Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie, na którym książę William wygłosi przemówienie.

Drugi dzień wizyty William i Kate spędzą w Gdańsku. Para książęca odwiedzi teatr szekspirowski, a także Europejskie Centrum Solidarności; złoży również wieńce pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, upamiętniającym bohaterstwo polskiej Solidarności. Planowane jest spotkanie z b. prezydentem Lechem Wałęsą. Wcześniej tego dnia William i Kate odwiedzą były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie.

Wizyta pary książęcej zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencka. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, PAP, PREZYDENT, WIELKA BRYTANIA

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 JAWA25 17.07.2017 16:35
marny pomysł
Plusów: 1 Pomysłodawca 17.07.2017 15:34
Niezalogowany użytkownik Skoro para książęca jest w Polsce, to może zwołajmy gdzieś w okolicach Piotrkowa "wolną elekcję" co sądzicie o tym pomyśle?
Plusów: 8 Gość 17.07.2017 15:01
Niezalogowany użytkownik A czy para książeca zobaczy Sejm otoczony wokół barierkami chroniącymi władzę PIS przed kontaktem ioczekiwaniami społeczeństwa gorszego sortu ?
Plusów: 4 Gość 17.07.2017 14:40
Niezalogowany użytkownik A lolka nie zabiorą, bo takich lolków z Polski maja już milion u siebie.

wszystkie komentarze >