Rafalska: Dobry moment na urodzenie "późnych" dzieci

dodane 31.07.2017 08:50

PAP |

Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska oceniła, że obecnie jest dobry moment na podjęcie decyzji i urodzenie "późnych" dzieci - drugiego czy trzeciego. - W Polsce czekamy na narodziny każdego dziecka, tworzymy pozytywną atmosferę dla rodzin - zapewniła.

Rafalska: Dobry moment na urodzenie "późnych" dzieci   Jakub Szymczuk /Foto Gość Elżbieta Rafalska

"W Polsce czekamy na narodziny każdego dziecka, bo jeżeli chcemy zmienić tę depresję urodzeniową, tę demografię, to musi być przyjazny klimat dla rodzin, dobra polityka rodzinna, stabilizacja i dobra sytuacja na rynku pracy" - powiedziała szefowa resortu w porannym wywiadzie dla TVP Info.

"Mamy informacje, że coraz częściej młodsze kobiety decydują się na to, by rodzić dzieci. Problem polega na tym, że wiek urodzenia pierwszego dziecka się opóźnia. Potem mówimy: ach to już nie ten moment, żeby rodziło się drugie" - opisywała sytuację Rafalska.

"Myślę, że każdy moment jest dobry (na posiadanie kolejnego dziecka - PAP). Teraz jest dobry, żeby te drugie - późne dzieci się rodziły, a może i trzecie" - podkreśliła.

Podtrzymała swoje szacunki, że do końca roku może się urodzić 400 tys. dzieci.

Przypomniała, że od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenie 500 Plus. "Nie zachęcam, abyśmy z tymi wnioskami do wszystkich urzędów ruszyli od razu 1 sierpnia, możemy to zrobić w całym sierpniu, wrześniu lub październiku" - powiedziała.

Najbardziej zachęcała, by wnioski składać elektronicznie, przypominała jednak, że również wypełniony ręcznie, wysłany listem do urzędu będzie ważny, jeśli tylko dotrze do października, tak by zachować ciągłość wypłacanych świadczeń.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| 500 PLUS, MRPIPS, PAP, RODZINA

Przeczytaj komentarze | 68 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 04.08.2017 22:29
Niezalogowany użytkownik Do Gościa k - ile masz dzieci?
Plusów: 4 Gość 04.08.2017 18:03
Niezalogowany użytkownik też. dziecko może mieć rodzeństwo, a nie zastęp drużyny skoszarowany pod jednym dachem.
Plusów: 1 nie każdy jest bulem 04.08.2017 14:45
Niezalogowany użytkownik że może wziąć kredyt i zmienić pracę. resortowe dzieci przeważnie tylko mają takie "udogodnienia".
Plusów: 1 Gość k 03.08.2017 22:07
Niezalogowany użytkownik A potrzebe posiadania rodzenstwa tez?

wszystkie komentarze >