Norweskie media oskarżają Justynę Kowalczyk

dodane 13.02.2018 14:05

Jarosław Dudała /Onet/eurosport.interia.pl

Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale biegu sprinterskiego techniką klasyczną podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Norweskie media winią ją za to, że odpadła także ich zawodniczka Ingvild Flugstad Oestberg.

Norweskie media oskarżają Justynę Kowalczyk   PAP/Grzegorz Momot Justyna Kowalczyk na trasie sprintu

Konfliktowa sytuacja miała miejsce w końcówce biegu. - Oestberg opowiadała, że nie miała najlepszej pozycji, ale jej szanse zniknęły, kiedy Justyna Kowalczyk wbiegła na to przed nią" - pisze Onet, cytując norweski dziennik "Dagbladet". Publiczny nadawca NRK napisał wprost, że "Oestberg straciła równowagę po starciu z Kowalczyk. Została popchnięta".

Sama norweska biegaczka także stwierdziła, że zachowanie Polki było wbrew przepisom.

Kowalczyk twierdzi, że wszystko z jej strony było w porządku. - Zahaczyłyśmy się przez moment nartami z Oestberg, bo lepiej wyszłam z zakrętu, szybciej zjechałam ten zjazd, ale myśmy całą prędkość wytraciły przez jej błędy. Ja, będąc tak blisko za nią, nie miałam szans zareagować, chyba żebym się skuliła i pod nogami jej przejechała. Oczywiście żartuję, a to nie czas na żarty - powiedziała Polka, cytowana przez eurosport.interia.pl. - Ona jechała po mniejszym obwodzie, po wewnętrznej. Jeśli tak jedziesz, to musisz wejść w zjazd po wewnętrznej, a prędkość jest na tyle duża, że trzeba być przygotowanym na to, że cię wyrzuci. I ją wyrzuciło. Broniąc się przed tym zaczęła pługować, weszła wślizgiem, otwarła się, no i tyle. Ja nikomu drogi nie zajechałam, mojego błędu tam nie było, w przeciwnym razie skończyłoby się karteczką, a nie dostałam jej - zauważyła Kowalczyk.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 blo 20.02.2018 14:19
Niezalogowany użytkownik Gdyby Ingrvid zażyła leki na astmę, bo dziwnym trafem wszystkie biegaczki norweskie mają astmę, to pewnie by nie odpadła.
Plusów: 5 wujek_Olek 13.02.2018 20:49
6000 sprayow dla 121 zadownikow N nie starczylo … maza sie, ci z TUE (therapeutic use exemption), jednym wolno, drugim nie. Przyklad dowolnosci prawnej, anglosaskiego pozytywizmu prawnego.
Plusów: 5 to_się_przetłumaczy 13.02.2018 19:29
Niezalogowany użytkownik Wszystko się zgadza> Justyna przyblokowała Oestberg. Nie może mieć jednak satysfakcji, bo zdarzenie było przypadkowe, a nie strategiczne, jak kiedyś grupowe działania Norweżek
Plusów: 2 Gość 13.02.2018 19:24
Niezalogowany użytkownik To jeszcze nie powód żeby taranować przeciwnika. Wstyd za Kowalczyk.

wszystkie komentarze >