Zakaz publicznego obchodzenia walentynek

dodane 14.02.2018 07:08

RADIO WATYKAŃSKIE |

Zakaz obchodów dnia św. Walentego w miejscach publicznych i mówienia o nim w mediach narusza konstytucję Pakistanu i ogranicza podstawowe prawa człowieka – czytamy w komunikacie Stowarzyszenia Pakistańskich Nauczycieli Mniejszościowych. Odnosi się ono do rozporządzenia wydanego przez organy rządowe, które zobowiązuje media, by nie promowały obchodów święta zakochanych.

Zarządzenie pojawiło się po decyzji Sądu Najwyższego Pakistanu, który potwierdził wydany już w ubiegłym roku zakaz, będący reakcją na skargę wniesioną przez muzułmańskiego obywatela, według którego walentynki są sprzeczne z doktryną islamu. Stowarzyszenie Pakistańskich Nauczycieli Mniejszościowych zauważa, że przestrzeń społeczna dla pluralizmu, dla mniejszości religijnych jest w tym kraju coraz mniejsza. Rząd powinien zagwarantować równość i chronić ich prawa. Jeśli tak się nie stanie, wyznawcy innych religii, zwłaszcza chrześcijanie i hinduiści będą zmuszeni do emigracji.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 gosc 14.02.2018 17:02
Niezalogowany użytkownik Pakistan czy to nasz problem ? Lepiej powiedzcie jak pogodzić Popielec i post ścisły ze świętowaniem Walentynek ?
Plusów: 1 washed by the ocean 14.02.2018 09:43
Niezalogowany użytkownik Wydaje mi się, że ten zakaz jest poniekąd słuszny również z innego powodu. Przecież jest wiele osób samotnych i nieszczęśliwych, które nie mają szans na znalezienie miłości. Są też tacy, których "miłość nie jest kochana", pokochali i zostali odtrąceni i znienawidzeni, których miłość została opluta i podeptana, a oni sami zostali potraktowani jak śmieci. Obchodzenie walentynek jest zwyczajnym wyrządzaniem przykrości takim ludziom i wtedy nikt o nich nie pamięta, nie upomina się o ich prawa. Zresztą większość osób szczęśliwych swoje szczęście zbudowało właśnie kosztem (na krzywdzie) tych nieszczęśliwych. Walentynki są więc świętem, które niejako sankcjonuje egoizm, krzywdę i znieczulicę.
Plusów: 4 Gość 14.02.2018 09:30
Niezalogowany użytkownik kogo to obchodzi
Plusów: 4 Wojtek 14.02.2018 08:11
Niezalogowany użytkownik Zastanawiam się jaka to mniejszość religijna tak walczy o walentynki.

wszystkie komentarze >