Prymas o walce z pedofilią: Z tej drogi nie zejdziemy

dodane 14.02.2018 13:50

RADIO WATYKAŃSKIE |

Spotkaniu towarzyszyła prezentacja książki Daniela Pitteta - ofiary duchownego-pedofila.

Prymas o walce z pedofilią: Z tej drogi nie zejdziemy   PAP/Bartłomiej Zborowski Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak podczas konferencji "Nie bójcie się reagować! Jak przeciwstawić się pedofilii i pomóc jej ofiarom"

- Z tej drogi nie zejdziemy - powiedział abp Wojciech Polak podczas konferencji zatytułowanej „Nie bójcie się reagować! Jak przeciwstawić się pedofilii i pomóc jej ofiarom”. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja książki autorstwa Daniela Pitteta „Ojcze, przebaczam ci”. Publikacja jest niezwykle mocnym głosem ofiary w dyskusji o pedofilii w Kościele. Zawiera przedmowy papieża Franciszka i Prymasa Polski.

„My wciąż uczymy się tego, by kompetentnie i odważnie reagować i odpowiadać. Tutaj także można poprzez tę książkę zobaczyć pewne doświadczenia, które bardzo są nam potrzebne i pomocne. Uważam też, że tak ważne i potrzebne wydanie tej książki jest po to, byśmy potrafili wsłuchiwać się w doświadczenia skrzywdzonych dzieci” - powiedział Prymas Polski.

Abp Polak wyjaśnił, że powodem, dla którego zdecydował się opatrzyć książkę wstępem, jest wdzięczność za to świadectwo: trudne, ale na wskroś ważne dla Kościoła.

«« | « | 1 | » | »»