Założone przez cztery młode mieszkanki Nysy, Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety posiada domy na całym świecie. W Katowicach elżbietanki są obecne od 150 lat. Czym zajmują się na co dzień? M.in. o tym opowiada s. Aleksandra Leki
Tradycja bizantyjska bierze swój początek w Konstantynopolu czyli dzisiejszym Stambule. Jednak współcześnie za najważniejszy jej ośrodek uważa się Moskwę. Jak do tego doszło? M.in o tym opowiemy w audycji, kontynuując z o. Markiem Blazą naszą podróż po wschodnim chrześcijaństwie.
Benedyktyni są mnichami, a słowo mnich oznacza kogoś, kto jest sam. Jakie znaczenie dla wiary ma samotność? I dlaczego mnisi benedyktyńscy nie tylko żyją we wspólnocie, ale bardzo otwierają swoje klasztory dla gości? O tym rozmawiamy z o. Konradem Małysem OSB.
Czym są Szkoły Nowej Ewangelizacji? W jaki sposób uczą głosić Dobrą Nowinę? Kto może się do nich zapisać? I jaka duchowość jest najbliższa ich uczestnikom? M.in. o tym rozmawiamy w audycjir z ks. Przemysławem Sawą.
O. Piotr Kwiatek został zaskoczony. Obudził się o czwartej rano z wewnętrznym przekonaniem, by nagrać filmik do Internetu zapraszający do modlitwy Psalmami. Nie zignorował natchnienia. Posłuchajcie, co zaczęło się dziać.
Kościół ormiański - jak mówi o. prof. Marek Blaza - jest bardzo osobliwy. Zachował zwyczaje, których nie mają żadne inne Kościoły chrześcijańskie. O co chodzi? Opowiadamy w audycji. A w drugiej części wędrujemy do Indii, by poznać tamtejsze Kościoły.
Piękno w Biblii, to nie jedynie kwestia wyglądu, czy estetyki - przekonuje biblistka dr hab. siostra Joanna Nowińska.
Chodzi o to, by Kościół stawał się coraz bardziej ewangeliczny, a społeczeństwo coraz bardziej ludzkie – mówi o duchowości Ruchu Wiara i Światło, jego wieloletni uczestnik red. Zbigniew Nosowski. W jaki sposób od blisko pół wieku członkowie ruchu pomagają osobom z niepełnosprawnością intelektualną pogłębiać swoje życie religijne? O tym opowiada w audycji.
No Bible - no breakfest - to zasada, którą kieruje się Karol Sobczyk, lider wspólnoty Głos na Pustyni. W programie między innymi o tym, jak wygląda codzienna lektura Słowa Bożego, modlitwa, czy przygotowywanie się do konferencji. Zajrzymy też do domu Karola, by porozmawiać o tym, jak odkrywać Biblię przed dziećmi.
Bł. książę August Czartoryski, ale także kard. August Hlond, prymas Polski rodem ze Śląska, czy bp Adam Śmigielski, pierwszy ordynariusz sosnowiecki. To wybitni polscy salezjanie. Wszyscy oni kontynuują dzieło św. Jana Bosko. O salezjańskiej duchowości opowiada ks. Piotr Lorek SDB.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07