Sposób wytyczania stref zagrożenia epidemicznego wymaga korekty - stwierdził Śląski Związek Gmin i Powiatów. Swoje stanowisko wysłał rządowi.
Zdaniem posła Porozumienia, tylko zdecydowane działanie może przynieść sukces w walce z COVID-19.
Na COVID-19 zmarło 13 kolejnych osób, potwierdzono też najwięcej od wybuchu epidemii dziennych zakażeń - 903 - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła do 60 tys. 281, a zgonów do 1938.
Rybnik pozostaje w czerwonej strefie epidemicznej. Władze miasta krytykują decyzję resortu zdrowia. - Staliśmy się samotną, czerwoną wyspą na Śląsku. Badania dotyczące górników zawyżają statystyki w naszym regionie - mówi rzeczniczka urzędu miasta w Rybniku - Agnieszka Skupień.
Koronawirus został wykryty u trzech osób z personelu medycznego Centrum Zdrowia w Mikołowie. Oddział Neurologii wstrzymał przyjęcia - o czym dowiadujemy się ze specjalnego komunikatu kierownictwa placówki.
14 nowych w pełni ekologicznych autobusów pojawi się na ulicach Zagłębia. PKM Sosnowiec zakupił elektryczny tabor, który zacznie służyć mieszkańcom za rok.
Zbiórka na powodzian, poszkodowanych przez gwałtowną ulewę we wtorek 18 sierpnia, odbędzie się pod bazyliką w Pszowie i pod kościołem w Pszowie-Krzyżkowicach.
Najważniejsza ulica w Bytomiu przejdzie gruntowny remont. Blisko pięciuset metrowa Dworcowa w samym centrum miasta ma zmienić się w zielony deptak.
W kategorii czerwonej znalazły się powiaty: nowosądecki, Nowy Sącz, nowotarski, wieluński, rybnicki, Rybnik i lipski - poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Rewolucja Solidarności pokazała, że nie ma spraw przegranych - komentował w "Rozmowie poranka" 40-lecie NSZZ "Solidarność" dr Andrzej Sznajder, dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07