107,6 FM

Śląskie. Jak w pandemii radzą sobie Dom Aniołów Stróżów i klub Wysoki Zamek?

Pandemia koronawirusa zmieniła codzienne funkcjonowanie Także organizacji pozarządowych. Kolejne restrykcje oznaczały znaczące ograniczenia działania zamknięcie jadłodajni, ochronek czy świetlic terapeutycznych.

Większość organizacji swoją działalność próbowała przenieść do internetu. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Mówi Wioletta Iwańska Richter z katowickiego klubu Wysoki Zamek:

Dla działającego w aglomeracji Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów oznaczało to zmianę formuły działania. Mówi Maciej Rogóż:

Dom Aniołów Stróżów prowadzi osiem placówek w Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu. To świetlice terapeutyczne, kluby rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne, a także poradnia rodzinna. Obecnie działają w ograniczonej formule, część zajęć odbywa się online.

Z raportu 'organizacje pozarządowe wobec pandemii 2020' wynika, że większość organizacji stara się prowadzić swoje działania, choć obostrzenia związane z pandemią zmuszają do zawieszenia aktywności sportowych w 80% i kulturalnych  w 73%.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama