107,6 FM

COP24: Świat w Katowicach

Czy Katowice dają się lubić, zapytaliśmy naszych zagranicznych gości z Zimbabwe, Korei Południowej i Sri Lanki.

Do 14 grudnia w Katowicach trwa szczyt klimatyczny ONZ. Do stolicy Górnego Śląska sprawdza on przedstawicieli rządów, specjalistów w dziedzinie ekologii, naukowców oraz biznesmenów z całego świata.

Zapytaliśmy ich, jak podobają im się Katowice.

COP24: Świat w Katowicach   Goście z Zimbabwe Joanna Juroszek /Foto Gość Washington Zhakata z ministerstwa środowiska w Zimbabwe Polskę odwiedza już kolejny raz. Wcześniej uczestniczył w szczycie klimatycznym w Poznaniu i w Warszawie.

- Katowice moim zdaniem są w porządku. Wyglądają na małe miasto, nie wiem, czy w rzeczywistości są małe, ale na takie wyglądają - uśmiecha się.

Do Katowic z Zimbabwe przyjechał też Tanyaradzwa Mundoga. To jego pierwszy pobyt w naszym kraju. - Jedynym problemem dla mnie jest komunikacja z Polakami. Nie jestem w stanie niczego przeczytać, nie potrafię o nic zapytać, ponieważ tam, gdzie teraz mieszkam, ludzie nie znają angielskiego. Czasem mam też problemy z transportem, ale poza tym ludzie są naprawdę mili (oczywiście wtedy, kiedy jestem w stanie się z nimi dogadać) - stwierdza radośnie.

- O, wasza kuchnia jest podobna do naszej - dodaje Tanyaradzwa, przyznając, że to bardzo go cieszy. Gościom z Tanzanii smakują też nasza tradycyjne potrawy, zwłaszcza zaś - polskie zupy.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama