107,6 FM

Módlmy się za przyszłych diakonów

Abp Wiktor Skworc zaprasza na święcenia diakonatu w najbliższą sobotę w Halembie. Alumni obecnie odbywają tygodniowe rekolekcje, które są bezpośrednim przygotowaniem do święceń.

W najbliższą sobotę 23 lutego o 10.00 w parafii Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej-Halembie odbędą się święcenia diakonatu. Przyjmie je dwóch akolitów Wyższego Śląskiego Seminarium i kandydat kończący seminarium dla starszych kandydatów do święceń.

Metropolita katowicki w specjalnym komunikacie zaprasza do udziału w liturgii święceń. "Niech Wasza obecność będzie dla kandydatów do święceń umocnieniem i czytelnym znakiem wsparcia" - zachęca arcybiskup.

Abp Skworc prosi także wszystkich o modlitwę za kandydatów do diakonatu oraz o nowe powołania kapłańskie (obejrzyj) . "Módlmy się wszyscy za młodych powołanych, aby mieli odwagę pójść za głosem powołującego Chrystusa".

Przeczytaj cały komunikat metropolity katowickiego

Święcenia diakonatu to pierwsze ze święceń na drodze do kapłaństwa. Do diakonów należy między innymi asystowanie biskupowi i prezbiterom przy celebracji Liturgii, głoszenie Ewangelii, prowadzenie pogrzebów i poświęcanie się różnym posługom miłości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama