107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Uczmy się świętować niedzielę

Abp Wiktor Skworc zachęca: Uczmy się świętować niedzielę. W ten sposób na antenie Radia eM metropolita katowicki odniósł się do sprawy niedziel wolnych od handlu.

Abp W. Skworc: Uczmy się świętowania niedzieli (15.02.2019)
Radio eM

Po niedawnej zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, że będzie się przyglądał skutkom funkcjonowania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, metropolita katowicki przywołał oświadczenie wiceministra rodziny z 12 lutego, z którego wynika, że żadne zmiany w funkcjonowaniu ustawy nie są szykowane.

Abp Wiktor Skworc zachęcił też wszystkich, żebyśmy uczyli się świętowania niedzieli. Przypomniał, że rozmaite wspólnoty są wezwane do tego, żeby w Kościele, w parafiach tworzyć dla wiernych ofertę pozaliturgiczną, która pozwoli ludziom świątecznie spędzać niedzielny czas.

Metropolita katowicki zaprosił także na uroczystość święceń diakonatu, która odbędzie się 23 lutego w parafi pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama