107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Uczmy się świętować niedzielę

Abp Wiktor Skworc zachęca: Uczmy się świętować niedzielę. W ten sposób na antenie Radia eM metropolita katowicki odniósł się do sprawy niedziel wolnych od handlu.

Abp W. Skworc: Uczmy się świętowania niedzieli (15.02.2019)
Radio eM

Po niedawnej zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, że będzie się przyglądał skutkom funkcjonowania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, metropolita katowicki przywołał oświadczenie wiceministra rodziny z 12 lutego, z którego wynika, że żadne zmiany w funkcjonowaniu ustawy nie są szykowane.

Abp Wiktor Skworc zachęcił też wszystkich, żebyśmy uczyli się świętowania niedzieli. Przypomniał, że rozmaite wspólnoty są wezwane do tego, żeby w Kościele, w parafiach tworzyć dla wiernych ofertę pozaliturgiczną, która pozwoli ludziom świątecznie spędzać niedzielny czas.

Metropolita katowicki zaprosił także na uroczystość święceń diakonatu, która odbędzie się 23 lutego w parafi pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy