107,6 FM

Dzienny Dom Senior+ już działa w Chorzowie

Zajęcia rekreacyjne, kulturalne i edukacyjne oraz ciepły posiłek i opieka – to wszystko czeka na seniorów w otwartym we wtorek w Chorzowie domu dziennej opieki.

Zajęcia to nie tylko forma aktywności, ale też sposób na nieoczekiwaną zmianę życia. – Tutaj poznałam mojego męża Huberta – śmieje się. – Byłam po operacji by passów. Dzieci nie miały za bardzo możliwości się mną zajmować w pełnym wymiarze, bo wnuki były jeszcze malutkie. Opiekunka zaproponowała to miejsce i się zgodziłam. Mąż już wcześniej chodził tu na zajęcia i tak jakoś cały czas mnie zagadywał, zapraszał na kawę. I pewnego dnia powiedział: „Co się będziemy tak umawiać, lepiej się pobierzmy” – wspomina rozbawiona Krystyna. Teraz sama uczestniczy w zajęciach, ponieważ mąż ma trudności z poruszaniem się. Ale codziennie musi mu zdawać relację z tego, co dzieje się na zajęciach.

Dzienny Dom Senior+ jest finansowany wspólnie przez miasto i środki pochodzące z budżetu państwa. – Na dostosowanie tego budynku otrzymaliśmy 300 tys., a 75 tys. dołożyliśmy my. Dzięki programowi „Senior+” mamy również środki na bieżące utrzymanie domu. Jednak tutaj większość pieniędzy musimy wygospodarować sami. Miasto przeznacza na ten cel ponad 160 tys. zł rocznie, a 120 tys. pochodzi z budżetu państwa – tłumaczy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Dzienny Dom Senior+ działa przy parafii pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, a na co dzień prowadzi go Ośrodek Caritas św. Florian w Chorzowie.

W mieście działają już: program Chorzów 60+, Chorzowskie Akademie Seniora i Centrum Informacji Senioralnej.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy