107,6 FM

Dzienny Dom Senior+ już działa w Chorzowie

Zajęcia rekreacyjne, kulturalne i edukacyjne oraz ciepły posiłek i opieka – to wszystko czeka na seniorów w otwartym we wtorek w Chorzowie domu dziennej opieki.

Społeczeństwo niestety się starzeje, w naszym mieście mamy ok. 20 proc. osób jest w wieku powyżej 60 lat – mówi prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. – Widzimy zatem zapotrzebowanie na takie rozwiązania. Dzisiaj każda rzecz dedykowana seniorom cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Seniorzy są szczęśliwi, że mogą być aktywni i być „zaopiekowani” pod różnym względem.

Opieka oferowana jest od poniedziałku do piątku pomiędzy 8.00 a 16.00. – Mamy tu różne ciekawe zajęcia. Nie czuję się dzięki temu samotna, mam z kim porozmawiać i nie muszę czekać, aż ktoś będzie miał czas, żeby do mnie przyjść – mówi Rozalia Kos. – Nie uciekamy dzięki temu już na drugi świat, tylko idziemy do przodu – uważa  Krystyna Łopińska-Piekacz. – Czujemy się tutaj jak w rodzinie – zapewnia Izabela Knop, kierownik Dziennego Domu Senior+. – Mamy imprezy integracyjne, organizujemy spotkania bożonarodzeniowe i wielkanocne. W naszych zajęciach uczestniczy 35 podopiecznych.

O tym, jak ośrodek pomaga odnaleźć miłość, więcej na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama