107,6 FM

"Kobiety codziennie umierają... Błagam was!!!"

Nigeryjski ksiądz w dramatycznym nagraniu błaga ONZ o pomoc dla chrześcijan mordowanych w tym kraju.

Znajomość języka angielskiego nie jest konieczna, by zrozumieć, jaka tragedia dotyka wyznawców Chrystusa w Nigerii. Islamiści mordują i porywają chrześcijan. Na filmie widać dziewczynkę owiniętą całunem. - Nie mamy nikogo, kto by stanął w naszej obronie (...) Proszę, proszę, błagam was... - krzyczy kapłan, płacząc.

Nagranie zostało opublikowane na Youtube jeszcze w zeszłym roku. Sytuacja chrześcijan w tym kraju nie poprawiła się od tego czasu. Przeciwnie - przybywa nowych, drastycznych aktów przemocy.

 

« 1 »
 • Kaja
  29.04.2019 20:20
  Co możemy zrobić, żeby im pomóc? Z tym pytaniem zwracam się do Autora tekstu na stronie Gościa Niedzielnego. Nie wystarczy opublikować filmu, który większość osób obejrzy i zapomni - powielając w ten sposób milczenie reszty świata. Moim zdaniem - trzeba wskazać konkretną drogę, podpowiedzieć, jaki wpływ w rzeczywistości możemy wywrzeć, żeby próbować zmienić los tych ludzi.
 • DREM0R
  29.04.2019 23:59
  Chrześcijanie z Nigerii nadal czekają na realizację zobowiązań dotyczących relokacji uchodźców.
 • Wiea
  02.05.2019 10:42
  Nigeryjczycy wcale nie chcą opuszczać swojej ojczyzny. Oni oczekują od społeczności międzynarodowej zdecydowanego potępienia prześladowań, oraz wymuszenia na rządzie Nigerii zapewnienia bezwzględnego bezpieczeństwa dla chrześcijan. Dopiero w późniejszym czasie oczekują pomocy medycznej a może nawet finansowej. Ci ludzie chcą po prostu żyć w pokoju tam gdzie są.
 • Wiea
  02.05.2019 13:01
  Ale czy to na pewno chrześcijanie prześladowani za wiarę, czy po prostu nielegalni emigranci, których zamiary są delikatnie mówiąc niejasne.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama