107,6 FM

Nigeria: Masowe mordy na chrześcijanach

Ponad 50 chrześcijan zamordowali dżihadyści w Nigerii tylko w minionym tygodniu. Anglikański biskup mówi, że władze mogłyby zapobiec tym pogromom, ale nie chcą - donosi bretibart.com.

Zabójcami są muzułmańscy bojownicy koczowniczego plemienia Fulani. Napadli oni na wioski Inkirimi, Dogonnoma i Ungwan Gora w okręgu Kajuru. Zniszczyli 143 domów, zabili 52 osobym, w tym kobiety i dzieci.

Według "Christian Post",  Fulani są odpowiedzialni za śmierć tysięcy chrześcijan w Nigerii w 2018 r.

Anglikański biskup Benjamin Argak Kwashi stwierdziu, że Fulani są bardziej niebezpieczni od islamistycznej sekty Boko Haram. Ta ostatnia atakuje bowiem tylko na północy, podczas gdy koczownicy Fulani rozsiani są po całym kraju. - Rząd (nigeryjski) jest w stanie zapewnić (chrześcijanom) ochronę, ale dla nikogo nie jest tajemnicą, że nie che - dodał.

Breitbart.com zauważył gorzko, że podczas gdy wielkie media szeroko relacjonowały zamachy na meczety w Nowej Zelandii, a głowy państw pospieszyły z wyrazami potępienia tych zbrodni, ataki na chrześcijan w Nigerii przechodzą bez echa.

Na naszej stronie wielokrotnie informowaliśmy o męczeństwie chrześcijan w Nigerii. Oto ostatnie z doniesień z tego kraju:

 

« 1 »
 • Rafaello
  18.03.2019 17:07
  Niestety, świat jest obrzydliwie niesprawiedliwy. Zazwyczaj głośnym echem odbijają się krwawe wydarzenia w krajach wysoko rozwiniętych. Świat jest podzielony na tzw. bogatą północ i biedne południe. Bogata północ to taka enklawa spokoju, i jeśli coś się tutaj dzieje to informacje rozchodzą się po całym świecie. Natomiast do tego, że źle się dzieje na biednym południu - ludzie się przyzwyczaili. A to, co tam się dzieje jest zatrważające. Nie tylko prześladowania przechodzą bez echa. Problem ubóstwa jest tam przerażający. To się nie mieści w głowie.
  doceń 8
 • Łodzianka
  19.03.2019 00:54
  Najbardziej smutne jest to, że nie modlimy się w naszych kościołach o łaskę Bożą i wytrwanie dla naszych prześladowanych Braci i Sióstr. To, że media milczą to sprawa mediów, ale to, że my milczymy jest naprawdę przerażające... Wielu z nas modli się podczas własnej modlitwy, ale czemu nie ma wspólnych modlitw? Czemu nasi duszpasterze nie odprawiają mszy w intencji prześladowanych chrześcijan? Przecież papież ogłosił marzec miesiącem modlitw za prześladowanych chrześcijan i co? Cisza... Tym bardziej przerażająca gdy się czyta taki artykuł i ma świadomość, że to się dzieje teraz... Dzisiaj...
  doceń 8
 • Łysy King 77
  21.03.2019 13:27
  To strasznie przerażające co tam się dzieje! Dlaczego muszą żyć na tym świecie takie bestie które w imię ideologii zabijają drugiego bezbronnego człowieka! Podły świat. A już swoją drogą że nikt się tym specjalnie w świecie nie przejmuje. No bo to Nigeria, Afryka... Tam to już nie ludzie. Podły świat.
  doceń 0
 • Stanisław
  28.11.2019 20:33
  Dlatego co rok Kościół urządza Dni Islamu😉.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama