107,6 FM

Broniarz wzywa nauczycieli, by prowadzili tylko działania dydaktyczne

Rekomenduję nauczycielom prowadzenie wyłącznie działań dydaktycznych - powiedział PAP w poniedziałek szef ZNP Sławomir Broniarz. Dla uczniów i szkół oznacza to odwołanie wszystkich dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, które nauczyciele prowadzili poza pensum i zadaniami zleconymi przez dyrektorów.

Szef ZNP w poniedziałek zalecił pedagogom, żeby pracowali tylko "tyle, ile, zobowiązują do tego przepisy, i tylko w oparciu o to, co znajduje się w miejscu pracy i co zapewnia pracodawca. Zawiesiliśmy strajk, ale go nie zakończyliśmy" - powiedział PAP Broniarz.

Dla uczniów i szkół oznacza to odwołanie wszystkich dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, które do tej pory nauczyciele prowadzili poza pensum i zadaniami zleconymi przez dyrektorów.

W szkołach mają zostać zawieszone konsultacje dla uczniów, warsztaty i dodatkowe wyjazdy szkolne. Pedagodzy nie będą przygotowywali własnym sumptem dodatkowych materiałów, planszy poglądowych czy ćwiczeń. Będą korzystać jedynie z pomocy naukowych dostarczonych przez szkołę.

"Tymi działaniami chcemy zwrócić uwagę na to, jak krzywdzące i nieprawdziwe są twierdzenia, że nauczyciele pracują mniej niż inne grupy zawodowe. Nauczyciele wiele czynności wykonują używając do tego własnego sprzętu, za własne pieniądze, kosztem własnego czasu" - powiedział.

O zawieszeniu strajku od soboty od godz. 6.00 zadecydowały władze ZNP i Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność - Oświata". Nauczyciele zawieszają strajk, żeby umożliwić uczniom ukończenie nauki - poinformował przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

"W porozumieniu z uczniami, w porozumieniu z rodzicami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do zakończenia nauki, ale powtarzam: zawieszamy, ale nie kończymy tego protestu" - powiedział w czwartek prezes ZNP. Jak zaznaczył, to nauczyciele, dyrektorzy szkół i rodzice musieli wziąć odpowiedzialność za uczniów.

« 1 »
 • gama
  29.04.2019 19:32
  Może dobrym pomysłem byłoby, żeby nauczyciel był w szkole 8 godzin zegarowych dziennie, gdy nie miałby zajęć dydaktycznych mógły przygotowywać się do lekcji, sprawdziać sprawdziany itp. Zniknąłby też problem tzw. "okienek"
  doceń 23
 • Cinde
  29.04.2019 20:58
  Wszystkie wpadki rodziców zgłaszamy do Sądu Rodzinnego. Dzieci nieodebrane na czas przekazujemy policji do Izby Dziecka. Rodziców, którzy nie opłacają składek na wyjścia klasowe oraz nie wyposażają dzieci w materiały do szkolne zgłaszamy do MOPRu, niech sprawdzą gdzie podziewa się 500+.
 • Obserwator
  29.04.2019 21:41
  Czy Pan Broniarz wziął pod uwagę, że to oznacza 18 godzin "przy tablicy" ORAZ 22 godziny poza tablicą? tak czy owak te 22 godziny powinny być przez nauczyciela wypracowane, jeśli twierdzi, że ma normalny etat...
 • OTO NICK
  29.04.2019 23:25
  Nauczyciele, słuchajcie dalej Broniarza. Już dzięki niemu nie dostaniecie połowy pensji za kwiecień. A jak będziecie go słuchać to będzie tylko lepiej. Nie będzie dodatków za zajęcia dodatkowe, ani dodatków motywacyjnych. Ale spokojnie, Pan Broniarz dostanie całą pensję i nawet pewnie dodatek za rozpętanie niezłej rozróby. Więc będzie mógł dalej was zachęcać tak jak dotychczas. Do boju towarzysze!
  doceń 18

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama