107,6 FM

Już wkrótce XI Europejski Kongres Gospodarczy

W dniach 13-15 maja Katowice już po raz jedenasty będą gościć największe impreza gospodarcza w Europie Środkowo-Wschodniej.

Co roku mali i duzi przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz uznani eksperci spotykają się w połowie maja w stolicy Górnego Śląska, aby porozmawiać o wyzwaniach, jakie stoją przed polską i europejską gospodarką. Europejski Kongres Gospodarczy z każdą kolejną edycją przyciąga kolejne tysiące uczestników, biorących udział w dziesiątkach paneli tematycznych.

Posłuchaj:
Rozmowa z Wojciechem Kuśpikiem, inicjatorem i organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W najbliższym tygodniu w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, uczestnicy będą dyskutować m.in. o przyszłości Unii Europejskiej w ramach szybko zmieniającej się globalnej gospodarki. Okazją do tej dyskusji są zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego i kryzys związany z Brexitem. Czy UE jest będzie w stanie nawiązać rywalizacją z obecnymi liderami postępu gospodarczego? Tego być może uda się dowiedzieć na katowickim kongresie.

Ale Europejski Kongres Gospodarczy to nie tylko dyskusje o wielkich wyzwaniach gospodarczych. To także wiele paneli dotyczących spraw bardziej przyziemnych. Takich jak Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli nowe rozwiązanie służące budowaniu naszego kapitału emerytalnego, ale wciąż rodzące wiele pytań. Albo o nowych trendach na rynku pracy, zwłaszcza w dobie zwiększonej imigracji do Polski nie tylko osób poszukujących prostych prac, ale i studentów szukających w naszym kraju lepszych perspektyw.

Podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego po raz czwarty zostaną wręczone wyróżnienia na najlepsze Start-Upy. W ramach European Start-Up Days wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej innowacyjne pomysły na biznes w takich kategoriach jak: zdrowie i biotechnologia, nowy przemysł czy środowisko. Młodzi przedsiębiorcy będą mieli okazję spotkać się z doświadczonymi kolegami i potencjalnymi inwestorami.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • emma
  08.05.2019 16:31
  fajnie, że także zostanie poruszany temat pracowniczych planów kapitałowych, w końcu już niedługo ten program już zacznie na poważnie funkcjonować, bo lipiec już niedługo. Moja firma z tego co wiem już jest przygotowana ale nadal są organizowane spotkania u nas na temat tego programu, żeby ludzi wiedzieli wszystko co i jak
  doceń 1
 • agnieszka
  08.05.2019 18:02
  fajnie, że także zostanie poruszany temat pracowniczych planów kapitałowych, w końcu już niedługo ten program już zacznie na poważnie funkcjonować, bo lipiec już niedługo. Moja firma z tego co wiem już jest przygotowana ale nadal są organizowane spotkania u nas na temat tego programu, żeby ludzi wiedzieli wszystko co i jak
  doceń 2
 • gut
  08.05.2019 21:01
  /Bez rąk i nóg można żyć. Gorzej bez pleców./
  /Autor Nieznany/
  doceń 1
 • gość
  08.05.2019 23:03
  Mało kto wie, że Polska jest najszybciej rozwijającym się krajem Europy. Taki kongres jak najbardziej powinien być u nas.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama