107,6 FM

Uniwersytet Śląski: rekrutacja na studia do 10 lipca. Co Konstytucja dla Nauki zmienia dla studentów?

Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego rozmawiano dziś o reformie szkolnictwa wyższego. - Od października zmienią się nazwy wydziałów, ale nie kierunków - mówi nam rzecznik uczelni, Jacek Szymik-Kozaczko.

O wdrażaniu Konstytucji dla Nauki debatowano dziś na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Do Katowic przyjechało środowisko akademickie, ale również minister nauki i szkolnictwa wyższego - Jarosław Gowin (słuchaj więcej: Jarosław Gowin w Katowicach: będą poprawki w Konstytucji dla Nauki)

- Staramy się maksymalnie wykorzystać autonomię, jaką daje uczelniom nowa ustawa - przyznał rektor UŚ - prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk:

Jacek Szymik Kozaczko z UŚ tłumaczy co zmieni się dla studentów:

Rekrutacja na Uniwersytet Śląski trwa do 10 lipca włącznie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama