107,6 FM

Najwyższe przeciętne wynagrodzenie w Polsce w Jastrzębiu-Zdroju. Co na to mieszkańcy?

Jastrzębie-Zdrój - tutaj zarabia się najlepiej w Polsce. Tak wynika z Danych Głównego Urzędu Statystycznego dla miast na prawach powiatu. Według danych GUSu przeciętne wynagrodzenie w minionym roku wyniosło tu 8 121 zł brutto.

8 121 zł  brutto - tyle w minionym roku wynosiło przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Jastrzębiu-Zdroju. Tym samym to śląskie miasto znalazło się na czele rankingu miast na prawach powiatu, w których zarabia się najlepiej w Polsce. Dane opublikował Główny Urząd Statystyczny.

Mieszkańcy Jastrzębia dziwią się tym danym:

W pierwszej dziesiątce rankingu są też inne miasta regionu: Jaworzno, Katowice, Gliwice i Dąbrowa Górnicza.

- Przyczyną tak dobrego wyniku w rankingu może być Jastrzębska Spółka Węglowa - mówi Barbara Kwiatkowska, naczelnik Urzędu Skarbowego w Jastrzębiu-Zdroju.

Drugie miejsce w rankingu przypadło Warszawie, na trzecim znalazło się Jaworzno.

Słuchaj także: Anna Hetman: Jastrzębie Zdrój – wysokie zarobki, ale nie najbogatsze miasto

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama