107,6 FM

15.09.2019 | Przychodzi nowy powiew Ducha

Z Aleksandrem Bańką i Rafałem Cempelem rozmawiamy o wyzwaniach, jakie stoją dziś przed wierzącymi, roli świeckich w Kościele, przebudzeniu charyzmatycznym, jedności chrześcijan i niezwykłych inspiracjach płynących z życiorysów świętych. O tym wszystkim przeczytacie w książce "Przychodzi nowy powiew Ducha. O św. Charbelu, mistyce i posługiwaniu w Bożej mocy."

"Przychodzi nowy powiew Ducha." Wydawnictwo eSPe.   "Przychodzi nowy powiew Ducha." Wydawnictwo eSPe.

- Czuję się jak czterdziestolatek podsumowujący jakiś etap życia... - żartuje Aleksander Bańka. O swojej drodze z Bogiem opowiada w książce i w studiu Radia eM.

Aleksander Bańka, Rafał Cempel, Dominika Szczawińska.   Aleksander Bańka, Rafał Cempel, Dominika Szczawińska.

Kim jest św. Charbel? Co pan Bóg mówi przez mistyka z Libanu Kościołowi w Polsce? Na ile ważne są cuda i znaki dla naszej wiary? Miedzy innymi o tym w drugiej części naszej rozmowy...

- Do mistyki zaproszeni jesteśmy wszyscy - mówi Aleksander Bańka. W rozmowie o tym, na czym polega bliska, pełna zażyłości relacja z Bogiem, a także o tradycyjnej i charyzmatycznej drodze do bliskości z Chrystusem.

- Bóg czyni cuda tu i teraz - podkreślali moi rozmówcy. My musimy zadecydować, jak odpowiemy na te znaki! Lektura książki "Przychodzi nowy powiew Ducha" uczy odpowiedzialnego spojrzenia na chrześcijaństwo i zachęca do refleksji nad swoim miejscem w Kościele.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy