107,6 FM

13.10.2019 | Jak różnorodna może być rozmowa o Kościele!

Historia Bazyliki Świętego Piotra, dyskusja Karoliny Korwin-Piotrowskiej i ojca Grzegorza Kramera, biografia siostry Anastazji i jej najbardziej osobiste przepisy kulinarne, wreszcie książka abp. Grzegorza Rysia o celibacie - wybór należy do Was!

13.10.2019 | Jak różnorodna może być rozmowa o Kościele!  

W albumie po raz pierwszy została ukazana architektoniczna i artystyczna historia bazyliki św. Piotra w Watykanie: od jej konstantyńskich początków, przez średniowieczną ewolucję, aż po renesansowe i barokowe przeobrażenia, które nadały jej współczesny kształt. Bazylika – symbol Kościoła katolickiego, którą podziwiamy dzisiaj – została ona zbudowana na gruzach jednej z największych i najstarszych budowli kultycznych chrześcijaństwa, dawnej bazyliki św. Piotra, wzniesionej z woli cesarza Konstantyna na miejscu męczeństwa i pochówku Księcia Apostołów. 

Lewaczka i ksiądz. Karolina Korwin Piotrowska i Grzegorz Kramer SJ. Kontrowersyjna dziennikarka i popularny jezuita. Wybuchowa mieszanka charakterów i tematów.

  • Skąd w nas tyle hejtu?
  • Dlaczego Kościół w Polsce nie radzi sobie z problemem pedofilii?
  • Czy z księdzem da się normalnie pogadać?
  • Czy ruch LGBT to naprawdę największe zagrożenie dla naszego społeczeństwa?
  • Czy pożera nas chory nacjonalizm i niechęć do innych?
  • Dlaczego nie potrafimy ze sobą rozmawiać?
13.10.2019 | Jak różnorodna może być rozmowa o Kościele!  

Czas na spotkanie przy stole i budowanie ciepłych, rodzinnych relacji. Zaprasza siostra Anastazja. Jej książki rozeszły się w nakładzie pond 4 milionów egzemplarzy. Tym razem ma nam jednak do zaserwowania nie tylko znakomite przepisy, ale opowieść o życiu pełnym smaku.

13.10.2019 | Jak różnorodna może być rozmowa o Kościele!  

Kolejny wątek rozmowy o Kościele to celibat. A raczej propozycja, by popatrzeć na jego historię i funkcję w życiu Kościoła. Czy celibat to perwersja? Relikt zamierzchłych czasów? Mit, którym nikt nie żyje? A może jednak znak proroczy, którego dziś bardzo potrzebujemy

13.10.2019 | Jak różnorodna może być rozmowa o Kościele!  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy