107,6 FM

PiS oddał lewicy kierowanie sejmową komisją, w której leży projekt "Zatrzymaj aborcję"

Szefową sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny została przedstawicielka Lewicy Magdalena Biejat (SLD/Lewica Razem). Tylko dwie posłanki PiS głosowały przeciw tej kandydaturze. Nowa przewodnicząca za cichym przyzwoleniem PiS będzie mogła utrudniać prace nad złożonym w tej komisji obywatelskim projektem "Zatrzymaj aborcję". Przewiduje on zniesienie dopuszczalności aborcji nienarodzonych dzieci podejrzewanych o poważną chorobę lub niepełnosprawność. Podpisało się pod nim 830 tys. obywateli.

Wybór potwierdził wczorajsze doniesienia o tym, że PiS jest gotów oddać lewicy kierowanie sejmową komisją, zajmująca się sprawami rodziny. Dziś przeciwko kandydaturze lewicowej przewodniczącej głosowały tylko dwie posłanki partii rządzącej:  Elżbieta Duda i Dominika Chorosińska - zauważyła inna posłanka PiS Anna Siarkowska.

"Źle się stało, że TK nie podjął sprawy dot. najbardziej podstawowego prawa - prawa do życia"

Gdyby posiadająca w Sejmie większość PiS chciał przeprowadzić przez parlament ustawę chroniąca życie chorych dzieci nienarodzonych, nowa przewodnicząca nie mogłaby temu zapobiec. Może ona jednak utrudniać te prace. Z drugiej strony, poseł Biejat może promować projekt ustawy o związkach partnerskich, w tym homoseksualnych. Ma on być jednym z pierwszych projektów, zgłoszonych w nowej kadencji Sejmu przez klub lewicy. Zapowiedział to wprost jego szef Krzysztof Gawkowski.

Oto post, jaki w tej sprawie wyboru przewodniczącej komisji rodziny opublikowała Anna Siarkowska:

« 1 »
 • Wojciechu
  16.11.2019 09:03
  Jasne, że przepisy nie zmienią naszych serc. Jasne też, że nie potrzeba przepisów by kochać każde życie (nawet to malutkie-nienarodzone)
  doceń 4
 • Wojciechu
  16.11.2019 09:04
  Jasne też mi się wydaje, że nie można zostawiać tak ważnych spraw jak ochrona życia tylko sumieniu ludzkiemu.
  doceń 3
 • Wojciechu
  16.11.2019 09:20
  Nie wyobrażam sobie przepisu prawa stanowiącego, że można kogoś zabić z ważnych dla siebie przyczyn. Chronimy prawem osoby narodzone-tym bardziej powinniśmy chronić te które się bronić nie mogą. Argument,że jeśli ktoś chce to i tak to zrobi jest może i prawdziwy. Prawdą jest też fakt, że część osób nie zrobi tego ze względu na to,że jest zakazane (np ze strachu) -i dobrze! Nie mówcie, że to tyrania skazywać matkę na opiekę nad chorym dzieckiem bo w każdej chwili matka może zrzec się praw rodzicielskich i oddać do adopcji. Sam będę niebawem rodzicem adopcyjnym drugiego dziecka i jestem szczęśliwy z tego powodu i wdzięczny mamie biologicznej, że urodziła i zostawiła w szpitalu mojego synka, którego mogłem później adoptować. Prawo zakazujące aborcji jest konieczne- choćby jedno dziecko miało to uratować już warto! Nie wolno tak ważnej kwestii zostawiać tylko sumieniu. Jestem rozczarowany bo głosowałem na PiS mając nadzieję na zmianę w tej ustawie. Etapy rozwoju człowieka rozpoczynają się od połączenia plemnika z komórką jajową. -patrz nauki medyczne. Aborcja to pozbawienie człowieka życia- zdecydowanie gorsze od eutanazji bo bez zgody. Boże... Mniej nad nami litość bo nie wiemy co czynimy. Oświeć nas swoją mądrością i poznaniem prawdy. Przyjdź Duchu Święty
 • Kocór
  18.11.2019 11:38
  @Wojciechu. Kobieta dokonuje aborcji bo lekarze mówią jej: urodzisz dziecko z takimi wadami że nie będziesz mogła je wychować lub umrze zaraz po porodzie. Najczęściej to zabicie dziecka z Zespołem Downa. Adopcja dziecka zdrowego nie jest jak piszesz rzadkością. Rodzice dokładnie są poinformowania jaki jest stan zdrowia dziecka. Kim jest matka i ojciec, jakie choroby mogą przekazać dziecku.I Wtedy decydują się na adopcje. Dziecko nie będzie miało choroby sierocej gdy zostanie zaadoptowane do 3 roku życia lub zaraz znajdzie się w rodzinie zastępczej. Domy dziecka są zapełnione bo rodzice zostali pozbawieni władzy rodzicielskiej bo nie chcą lub nie potrafią im zapewnić należytej opieki. Piszesz że będziesz rodzicem adopcyjnym drugiego dziecka. To bardzo pięknie, ale na pewno wybrałeś zdrowego fizycznie i psychicznie!
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama