107,6 FM

Turczynowicz-Kieryłło: "GW" stanęła po stronie damskiego boksera przeciwko matce broniącej dziecko

"Gazeta Wyborcza" sięgnęła dzisiaj bruku; stanęła po stronie damskiego boksera przeciwko matce broniącej dziecko - napisała na Twitterze szefowa kampanii Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, odnosząc się do artykułu, w którym opisano, jak ugryzła w rękę mieszkańca Milanówka.

"Mieszkaniec Milanówka twierdzi, że podczas ciszy wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych w 2018 r. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło roznosiła plakaty ośmieszające jednego z kandydatów. Kiedy próbował ją zatrzymać, ugryzła go w rękę" - czytamy w sobotnim artykule "GW". Incydent, do którego miało dojść, opisał w listopadzie 2018 r. portal internetowy obiektywna.pl.

Powołując się na tę relację, "Gazeta Wyborcza" podała, że w noc poprzedzającą drugą turę wyborów jeden z mieszkańców zawiadomił straż miejską, że trzy osoby (w tym kobieta z dwoma psami) kolportują ulotki ośmieszające kandydującego na burmistrza Piotra Remiszewskiego. Zgodnie z artykułem mieszkaniec zatrzymał te osoby do czasu przyjazdu straży miejskiej.

"Na horyzoncie błysnęły światła samochodu patrolu, z rękawa wypadło jednemu z mężczyzn kilka ulotek, podniosłem je, otworzyłem i w tym momencie nastąpiła histeria kobiety z psami" - relacjonował portalowi mieszkaniec.

"Zaczęła się wydzierać na całą ulice, że to napad i, że ludzie Remiszewskiego ją napadli. Widząc zbliżający się patrol, dzwoniła po okolicznych posesjach w furii. W tym czasie chłopak chciał się oddalić, więc go przytrzymałem, bo patrol był coraz bliżej. Sytuacja stała się dynamiczna, w pewnym momencie kobieta rzuciła się na mnie i z całej siły ugryzła mnie w rękę, powyżej nadgarstka" - czytamy. Zgodnie z informacjami "Wyborczej" kobietą tą była Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

Do tego artykułu odniosła się na Twitterze sama Turczynowicz-Kieryłło. "Gazeta Wyborcza sięgnęła dzisiaj bruku. Stanęła po stronie damskiego boksera przeciwko matce broniącej dziecko. Ukryła opinie lekarskie, że sprawca mnie dusił. Zataiła, że zaatakował nas zawodowy hejter, opisywany w mediach ogólnopolskich" - napisała.

« 1 2 »
 • dziadkalwaryjski
  22.02.2020 13:00
  Prezydentem zostanie kobieta. Inteligentna, zrównoważona, bystra, ładna, w czerwonym płaszczyku. Kieryłło2025. Świetne zagranie Dudy. Opozycja zamiast ringu Duda-Kidawa robi Kidawa-Kieryłło, i przegrywa na każdym polu.
  doceń 3
 • BabaJaga1
  22.02.2020 17:40
  Czy spacerowanie z dzieckiem po 2 w nocy jest w Polsce czyms normalnym?
 • Henryk
  22.02.2020 19:14
  Po przyjęciu do wiadomości jak ta dzielna kobieta broniła swoje dziecko przed agresorem, moja sympatia dla niej wzrosła do maksimum. Daj nam Panie Boże więcej takich dzielnych kobiet. Dzielne kobiety po stronie dobra, a damscy bokserzy po stronie zła totalnego.
 • AnnaEwa
  23.02.2020 14:47
  Poczekajmy jak rozwinie się ta sprawa. Rzekomy agresor złożył prywatny akt oskarżenia, dysponuje też zapisami z monitoringu. Pani Turczynowicz-Kieryłło ma stawić się w marcu na rozprawie w tej sprawie.
  doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama