107,6 FM

Turczynowicz-Kieryłło: "GW" stanęła po stronie damskiego boksera przeciwko matce broniącej dziecko

"Gazeta Wyborcza" sięgnęła dzisiaj bruku; stanęła po stronie damskiego boksera przeciwko matce broniącej dziecko - napisała na Twitterze szefowa kampanii Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, odnosząc się do artykułu, w którym opisano, jak ugryzła w rękę mieszkańca Milanówka.

O sprawie w swoim weekendowym wydaniu napisał również "Super Express", przytaczając wersję szefowej kampanii Andrzeja Dudy.

"W listopadzie 2018 r., późnym wieczorem, wróciłam z pracy i wyszłam z synem, wyprowadzić nasze małe psy. Było po północy, pusto, spokojnie. Wtedy zostaliśmy zaatakowani. Jakiś mężczyzna rzucił się najpierw na mojego 15-letniego synka. Zaczął go szarpać, wmawiał nam, że mamy ulotki wyborcze i naruszamy ciszę wyborczą. Wyrwał dziecku dziurę w koszulce. Próbowałam bronić syna przed napadem, sprawca nie reagował pomimo moich wezwań, by puścił dziecko" - czytamy.

"Aby uwolnić moje dziecko podeszłam do sprawcy, a on wówczas także mnie złapał, zaczął szarpać, dusić i wyzywać słowami wulgarnymi. Zachowywał się bardzo agresywnie, wyglądał jakby był pod wpływem środków odurzających (...) W obronie dziecka i swojej własnej, gdy nie przestawał mnie dusić, ugryzłam go w rękę, którą trzymał mnie za szyję. Baliśmy się o swoje życie" - powiedziała w rozmowie z gazetą polityk.

Podobną wersję wydarzeń szefowa kampanii Andrzeja Dudy przedstawiła w rozmowie z "GW".

Do sprawy na Twitterze odniósł się wicepremier Jarosław Gowin. "Ciekawe, do czego jeszcze posuną się środowiska zaniepokojone tym, jak silnym wsparciem dla kampanii @AndrzejDuda2020 okazała się @mecenasJTK. Każdy przyzwoity człowiek powinien solidaryzować się z matką rzucającą się na ratunek swojemu dziecku" - napisał Gowin.

« 1 2 »
 • dziadkalwaryjski
  22.02.2020 13:00
  Prezydentem zostanie kobieta. Inteligentna, zrównoważona, bystra, ładna, w czerwonym płaszczyku. Kieryłło2025. Świetne zagranie Dudy. Opozycja zamiast ringu Duda-Kidawa robi Kidawa-Kieryłło, i przegrywa na każdym polu.
  doceń 3
 • BabaJaga1
  22.02.2020 17:40
  Czy spacerowanie z dzieckiem po 2 w nocy jest w Polsce czyms normalnym?
 • Henryk
  22.02.2020 19:14
  Po przyjęciu do wiadomości jak ta dzielna kobieta broniła swoje dziecko przed agresorem, moja sympatia dla niej wzrosła do maksimum. Daj nam Panie Boże więcej takich dzielnych kobiet. Dzielne kobiety po stronie dobra, a damscy bokserzy po stronie zła totalnego.
 • AnnaEwa
  23.02.2020 14:47
  Poczekajmy jak rozwinie się ta sprawa. Rzekomy agresor złożył prywatny akt oskarżenia, dysponuje też zapisami z monitoringu. Pani Turczynowicz-Kieryłło ma stawić się w marcu na rozprawie w tej sprawie.
  doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama