107,6 FM

Śląskie. Jak sprawdza się nauczanie zdalne? Pytamy uczniów, rodziców, nauczycieli i kuratorium oświaty

Mija miesiąc od zamknięcia polskich szkół. W województwie śląskim zdalnie uczy się ponad pół miliona uczniów w 2300 szkołach. Lekcje przez internet prowadzi blisko 90 tysięcy nauczycieli.

Jak do tej pory sprawdza się rozwiązanie? O podsumowanie dotychczasowych działań w ramach nauczania zdalnego poprosiliśmy Annę Kij, rzecznik prasową Śląskiego Kuratorium Oświaty:

Rząd na zakup sprzętu do szkół przekazał 180 mln złotych. Do tej pory w województwie śląskim z dofinansowania skorzystało 85% samorządów. Polskich uczniów wsparły też firmy i organizacje pozarządowe, które prowadziły zbiórki komputerów lub przekazywały je szkołom za symboliczną złotówkę.  

A jak zajęcia on-line oceniają młodzi mieszkańcy regionu?

Jak po miesiącu od rządowej decyzji lekcje przez internet oceniają nauczyciele Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych Don Bosko w Świętochłowicach?

Nauczyciele podkreślają, że pokonali już trudności techniczne, ale brakuje im bezpośredniego kontaktu z uczniem. A jak zdalne nauczanie oceniają rodzice?

W województwie śląskim zdalnie uczy się ponad pół miliona uczniów w 2300 szkołach. Lekcje przez internet prowadzi blisko 90 tysięcy nauczycieli. Szkoły i uczelnie pozostaną zamknięte do 26 kwietnia. Decyzję w tej sprawie rząd ogłosi w najbliższych dniach.

Słuchaj i czytaj także: Katowice. Uniwersytet Śląski prowadzi zajęcia z języka polskiego dla dzieci cudzoziemców i reemigrantów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama