107,6 FM

Katowice. Uniwersytet Śląski prowadzi zajęcia z języka polskiego dla dzieci cudzoziemców i reemigrantów

Zajęcia z języka polskiego dla dzieci cudzoziemców i reemigrantów przygotował Uniwersytet Śląski. Zdalna pomoc jest im potrzebna, bo często nie rozumieją języka w jakim mają przeczytać lekturę, czy rozwiązań egzamin.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ rozpoczęła zajęcia wyrównawcze dla dzieci cudzoziemców i reemigrantów. Przeczytanie "Pana Tadeusza" czy "Dziadów", bez pomocy nauczyciela w domu może być dla takich dzieci trudne. Ich rodzice też często nie znają języka. UŚ prowadzi też zajęcia dla najmłodszych uczniów, o czym mówi dr Maria Czempka Wewióra:

Dr Agnieszka Tambor ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego podkreśla, że rodzice też nie potrafią pomóc dzieciom:

- Dlatego chcemy tym dzieciom pomóc i organizujemy dla nich zdalne lekcje z języka polskiego - dodaje polonistka.

Dodajmy, że w sumie 60-cio dzieci może bezpłatnie korzystać ze zdalnych zajęć języka polskiego przygotowanych przez Uniwersytet Śląskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama