107,6 FM

30.10.2020 | Z braku rodzi się lepsze - ostatnie spotkanie z księdzem Piotrem Pawlukiewiczem

Renata Czerwicka czekała długo. Gdy wreszcie znalazł się dobry czas wszystko było inne, zaskakujące, trudne i piękne. O wyjątkowym spotkaniu w styczniu tego roku w Gródku nad Dunajcem autorka jedynej biografii księdza Piotra Pawlukiewicza opowiada w programie Dobry Tytuł.

30.10.2020 | Z braku rodzi się lepsze - ostatnie spotkanie z księdzem Piotrem Pawlukiewiczem  

 - Chciałam przede wszystkim spotkać się z człowiekiem. Nie chciałam napisać biografii ale dowiedzieć się co myśli i co czuje - mówi o swojej pracy nad książką autorka. Opowiada też o muzycznym spotkaniu księdza Piotra i Krzysztofa Antkowiaka, którego płyta z utworami do słów ks. Piotra pt. "Zostanie mi muzyka" wydana została razem z książką.

W autobiografii m.in:

  • Jak to się stało, że papież Jan Paweł II wygłosił przemówienie autorstwa Piotra Pawlukiewicza?
  • “Pawlukiewicz od kuchni” – o tym jak został księdzem, jak powstawały jego kazania i skąd ks. Piotr czerpał wiedzę do nagrania “Seks – poezja czy rzemiosło?”
  • Co miał wspólnego z o. Szustakiem? W czym był lepszy od Grechuty? Kim był dla niego Skrzek? Co myślał o innych księżach, biskupach i siostrach zakonnych?
  • Historia jego dotkliwego pobicia oraz najtrudniejsze kazanie, jakie miał do wygłoszenia w całym swoim kapłańskim życiu…
Renata Czerwicka i ks. Piotr Pawlukiewicz   Renata Czerwicka i ks. Piotr Pawlukiewicz
Ks. Piotr Pawlukiewicz i Renata Czerwicka   Ks. Piotr Pawlukiewicz i Renata Czerwicka

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy